Black Friday – uwaga na fałszywe sklepy internetowe!

Promocje typu „Black Friday” kuszą okazjami. Jednocześnie jest to wzmożony okres działalności oszustów internetowych. Przekonały się o tym dwie kobiety, które na zakupach internetowych straciły łącznie ponad 1 000 złotych.

Reklamy

W czwartek, tomaszowscy policjanci przyjęli dwa zawiadomienia dotyczące oszustw internetowych.

22-letnia mieszkanka gminy Bełżec, straciła blisko 400 złotych po tym, jak za pośrednictwem sklepu internetowego chciała kupić buty sportowe. Młoda kobieta za zakupy zapłaciła blikiem. Po dokonanej transakcji, nie otrzymała zamówionego towaru, a kontakt ze sprzedającym został zerwany.

W podobny sposób została oszukana 37-letnia tomaszowianka. Kobieta za pośrednictwem sklepu internetowego dokonała zakupu zegarka. Pomimo zapłaty blisko 700 złotych, nie otrzymała zakupionego smartwatcha. Również w tym przypadku sprzedający zerwał wszelkie formy kontaktu z kupującą.

Policjanci ustalają sprawców oszustw. Jednocześnie apelują o zachowanie czujności przy tego typu transakcjach. Przed dokonaniem zakupów, warto sprawdzić opinie o sprzedającym lub zweryfikować dane rejestracyjne sklepu internetowego w postaci numeru NIP i REGON. Dane firmy można w łatwy sposób zweryfikować w rejestrach internetowych np. w bazie internetowej REGON.

Jeżeli w dalszym ciągu nie jesteśmy pewni, czy osoba sprzedająca jest wiarygodna, wybierzmy sposób płatności „za pobraniem”, czyli bezpośrednio po otrzymaniu przesyłki u kuriera.

­

(info: KPP Tomaszów Lubelski, fot. arch. lubiehrubie.pl)


Zobacz też:

Gmina Mircze: Tragiczny wypadek w gospodarstwie. Nie żyje rolnik przygnieciony rozrzutnikiem

Gmina Mircze: Tragiczny wypadek w gospodarstwie. Nie żyje rolnik przygnieciony rozrzutnikiem


LubieHrubie na Instagramie