26 września 2023

Carnaval Sztuk-Mistrzów i jego London Bus zbliżają się do Lublina!

Lublin

Reklamy

Już 18 sierpnia głównymi ulicami Lublina kursować będzie London-Bus, dzięki któremu będzie można poczuć atmosferę Carnavalu Sztuk-Mistrzów. To czterodniowe święto magii, teatru i nowego cyrku rozpocznie się już w najbliższy czwartek 19 sierpnia.

Karnawałowy London-Bus zawita do Lublina już w środę. Wydarzenie będzie doskonałą okazją do zapoznania się z niezwykłym Carnavalem Sztuk-Mistrzów. W czasie postojów autobusu mieszkańcy Lublina będą mieli okazję podziwiać popisy szczudlarzy, którzy przekażą wszystkie niezbędne informacje i rozdadzą materiały dotyczące festiwalu. Organizatorzy zapewnią wszystkim mieszkańcom szczegółowe informacje o programie, gwiazdach i artystach tego niezwykłego wydarzenia. Pojazd i jego pasażerów będzie można zobaczyć w centrum miasta.

Reklamy

Sztuka alternatywna tylko w Lublinie

Reklamy

Carnaval Sztuk-Mistrzów to święto życia i zabawy, podczas którego cały świat społeczny i kulturowy ulega odwróceniu o 180 stopni. Impreza obywać się będzie w okresie od 19 do 22 sierpnia w Lublinie. Najważniejszymi ulicami przejdzie Wielka Parada, a na Starym Mieście wystąpią artyści z całej Europy, w tym muzycy, żonglerzy, ekwilibryści oraz ekscentryczni iluzjoniści. Wszyscy fani sztuki alternatywnej i eksperymentalnej przeżyją niezwykłe, czterodniowe święto obfitujące w zapierające dech w piersiach występy zręcznościowe, sprawnościowe oraz niepowtarzalne, mrożące krew w żyłach popisy akrobatyczne. Całe miasto ogarnie szalona zabawa, śmiech, radość i ekscytacja.

Jedną ze specjalnych gwiazd Carnavalu Sztuk-Mistrzów w Lublinie będzie także słynna grupa Cirque Baroque, reprezentująca współczesny nurt w nowym cyrku. Ich spektakle zachwycają dynamiką i nieokiełznanym żywiołem. W niespotykany i oryginalny sposób łączą kostiumy ze scenografią, dodatkowo ubarwiając swoje show piękną i niebanalną muzyką. Podczas Carnavalu wystąpi również Burnt Out Punks czyli światowej sławy, niekonwencjonalna szwedzka grupa teatralna. Ich szalone popisy akrobatyczne wzmacnia punkowa muzyka. Wśród artystów lubelskiej imprezy znajdą się także: żeński kabaret fireshow Mamadoo, oryginalny zespół muzyczny Paramo Cero, niepospolita grupa Skate Naked, urokliwy duet Intrika oraz wiele innych gwiazd.

Więcej o festiwalu pisaliśmy
TUTAJ »