16 listopada 2024

Carnaval Sztukmistrzów w Lublinie 2016

W ostatni weekend lipca (28-31), po raz siódmy w naszym mieście odbędzie się Carnaval Sztukmistrzów w Lublinie. Festiwal, który dzięki swojej niepowtarzalnej formule stał się wizytówką Lublina. Miasta Inspiracji, w Polsce i za granicą.

Reklamy

 

Przyciąga każdego roku więcej turystów, jest też ulubionym wydarzeniem Lublinian i z myślą o nich powstaje. Artyści Carnavalu sprawiają, że nasze wyobrażenia o cyrku i o teatrze ulegają przeobrażeniu, a Lublin przeistacza się w tętniącą sztuką i zabawą stolicę Karnawału.

 

Carnaval Sztukmistrzów 2016 da mieszkańcom miasta wiele nowych możliwości włączenia się w tworzenie programu artystycznego, a gości zaskoczy odświeżoną listą lokalizacji, która eksponuje kolejne piękne, sekretne miejsca Lublina. Praca nad konstrukcją tegorocznego Carnavalu Sztukmistrzów opierała się, jak co roku na założeniach artystycznych i celach jakie stawia przed festiwalem strategia marketingowa Miasta Lublin, ale również na podstawie wyników badań przeprowadzonych wśród publiczności i artystów Carnavalu Sztukmistrzów w roku 2015. Profesjonalne badania zostały zaprojektowane przez Wydział Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej we współpracy z Marketingiem Miasta Lublin. Dzięki ich wynikom organizatorzy otrzymali wiedzę na temat preferencji i oczekiwań mieszkańców miasta wobec Carnavalu Sztukmistrzów.

Reklamy

Hasło „Lublin. Miasto Inspiracji” to dzisiaj, w przeddzień 700-lecia Lublina, stan faktyczny. Jest tak, ponieważ od kilku lat władze miasta konsekwentnie realizują precyzyjnie zaplanowaną strategię rozwoju marki, jednocześnie rozmawiając z mieszkańcami na temat ich potrzeb. Między innymi, w formie badań dotyczących flagowego wydarzenia kulturalnego Lublina.

Dlatego w tegorocznej edycji pojawi się wiele nowości. Nowe lokalizacje wydarzeń – Plac Rybny, ulica Olejna, dziedziniec zamkowy, wirydarz Klasztoru O.O. Dominkanów, plac przed Teatrem im. H.CH. Andersena. Miasto odmieni swoje oblicze dzięki iluminacjom świetlnym, które pojawią się na Rynku Starego Miasta, ale nie tylko tam. Niespodzianką pozostaną również inne ingerencje w wystrój Lublina, który ulegnie metamorfozie. Miłośników mocnych wrażeń ucieszy fakt, że planowany jest montaż nowej taśmy dla slacklinerów po raz pierwszy rozpiętej pomiędzy Ratuszem a Bramą Krakowską, na wysokości 30 metrów, o rozpiętości 60 metrów. Wzrost poziomu adrenaliny gwarantuje Urban Ninja nowa forma pokazów akrobacji na taśmach, czyli konkurs trickline na wysokości. Najlepsi zawodnicy będą przeczyć grawitacji wykonując ewolucje na taśmach zawieszonych wokół Trybunału, na Rynku Starego Miasta. Każdy chętny będzie mógł włączyć się w tworzenie artystycznych produkcji festiwalu. Oferta bezpłatnych warsztatów poszerzy się o kategorię sztuk cyrkowych. Śmiałkowie, zarówno amatorzy, jak i artyści, będą mogli pod okiem członków kolektywu Martine à la Plage, ćwiczyć niezwykłe umiejętności w ośmiu kategoriach, jak rzucanie nożem, czy manipulowanie monetą. Uczestnicy warsztatów wspólnie stworzą „żywe muzeum cyrkowe”, które stanie się elementem przedstawienia „Ceci n’est pas un Urinoir”, wystawianego 30 i 31 lipca w przestrzeni miejskiej. Publiczność zostanie zaproszona do „spaceru z przewodnikiem”, podczas którego zobaczy efekty pracy artystów biorących udział w przedsięwzięciu. Tematem będzie rytuał, traktowany z dystansem i humorem. Przestrzeń wypełni muzyka na żywo, skupiona wokół Placu po Farze, w wykonaniu widowiskowych i charyzmatycznych bandów (Attentant Fanfare!, Hańba, Georg Victor Emmanuel)).Ulubione miejsce najmłodszych czyli Miasteczko Zabaw Niezwykłych Klanzy będzie zlokalizowane na skwerze przy ulicy Hempla, obok Centrum Kultury w Lublinie.

Reklamy

Dla Lublinian, od niedzieli 24 lipca, Carnaval Sztukmistrzów zapowiadać będzie cykl spektakli w dzielnicach, pod wspólną nazwą Cyrk Podwórkowy. Tego samego dnia, odbędą się zawody Pucharu Polski w trick- line. Możemy liczyć na ulubione punkty programu, jak Urban Highline Festiwal nad ulica Wieniawską, pomiędzy Wieżą Trynitarską i Katedrą, na Rynku Starego Miasta. Zobaczymy występy buskerów (Andrea Menozzi, Luigi Ciotta, Ey Pacha!), nastrojowe i zabawne przedstawienia dla widzów w każdym wieku (Igrachka Plachko, Zig Zag Circo, Eventi Verticali) ale również pikantne, a nawet przedstawienia pełne grozy i czarnego humoru (La Chouing). W namiocie na Błoniach pod Zamkiem stanie kameralny chill out space, a w jego pobliżu strefa gastronomiczna. Każdego dnia bezpłatnie będzie można uczestniczyć w warsztatach żonglerskich oraz slack-line. Przestrzeń miejska, jak co roku przeistoczy się w żywą scenę, a nad głowami widzów przechadzać będzie się czołówka highlinerów z całego świata chodzenia, gwarantując widowisko podnoszące poziom adrenaliny.

Znakomita większość wydarzeń odbywających się w ramach VII edycji Carnavalu Sztukmistrzów w Lublinie będzie bezpłatna. Wejściówki na 5 przedstawień (10 pokazów podczas festiwalu), które z racji swojego charakteru będą odbywać się w przestrzeni zamkniętej, będą kosztowały 15 złotych. Będzie można kupić je już wkrótce przez internet oraz w punktach stacjonarnych ticketpro. Aktualności na www.sztukmistrze.eu

Carnavalowi Sztukmistrzów towarzyszą ogólnopolskie działania promocyjne. Od 1 lipca w całym kraju eksponowanych będzie 100 billboardów w 2 kreacjach graficznych po 20 sztuk w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu i Trójmieście. W tym samym czasie, w Lublinie pojawi się 11 billboardów, 6 trójnogów z informacjami o programie, emisja zapowiedzi festiwalu na ekranach led w autobusach MPK, a na ulicach miasta w kreacji Carnavalu zobaczymy dwa autobusy i 30 busów BP Tour. Od 11 lipca trójnogi z programem będą eksponowane w Kazimierzu, Zamościu i Nałęczowie, a na przystankach MPK w Lublinie pojawi się 300 plakatów Carnavalu Sztukmistrzów. Plakaty Carnavalu Sztukmistrzów zawisną też w 10 Multikinach w całej Polsce. Od 28 lipca na deptaku stanie telebim, który będzie emitował filmy promocyjne Carnavalu Sztukmistrzów.

Promocja medialna obejmuje patronat medialny Radia RMF FM, pojawią się wskazania sponsorskie i materiały redakcyjne na antenie Polsat News. Za realizację promocji w intrenecie odpowiada agencja Don Brando. Carnaval Sztukmistrzów komunikuje w internecie poprzez www.sztukmistrze.eu oraz profile w serwisach społecznościowych Facebook, Instagram i Twitter.

Deklaracje wsparcia sponsorskiego złożyli: Spółka Lubelski Węgiel „Bogdanka” Spółka Akcyjna w Bogdance, Philips Lighting Poland sp. z o o,, Multikino S.A., Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej SA, LUBELLA Sp. z o.o. Sp. k., Przedsiębiorstwo Wielobranżowe BP Tour, Fabryka porcelitu ceramika reklamowa Avant,, Nocowanie.pl Sp. z o.o.,  Herbapol – LUBLIN S.A., Ale Taxi, Dar Natury.

Po raz kolejny Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego doceniło innowacyjną formułę Carnavalu Sztukmistrzów i doceniło festiwal 3 letnim grantem w łącznej wysokości 500 000 złotych. Budżet Carnavalu Sztukmistrzów 2016 r. wynosi 850 000 złotych (w tym 150 000 złotych z grantu MKiND)

 

Organizatorzy

Warsztaty Kultury w Lublinie

Urząd Miasta Lublin

 

Instytucje wspierające

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Instytut Francuski (Institut Français de Pologne)

 

***

 

 

 

PROGRAM ARTYSTYCZNY CARNAVALU SZTUKMISTRZÓW 2016

 

 

Czwartek, 28 Lipca 2016

 

16:30 Zig Zag Circo – Plac za Trybunałem

17:00 Interactive Theatre Moustache – Krakowskie Przedmieście – Klasztor Kapucynów  

17:20 Bill Bombadill – Plac przed Centrum Kultury w Lublinie

17:20 Piotr Denisiuk – Plac za Trybunałem

17:50 Goma „The Atari Show” –  Krakowskie Przedmieście – Klasztor Kapucynów  

18:00 La Chouing „H.S” – Teatr Stary

18:10 Lulu’s World – Plac przed Centrum Kultury w Lublinie

18:20 Zig Zag Circo – Plac za Trybunałem

18:30 Barada Street – Plac po Farze

18:40 Interactive Theatre Moustache – Krakowskie Przedmieście –Klasztor Kapucynów  

19:00 Bill Bombadill – Plac przed Centrum Kultury w Lublinie

19:10 Piotr Denisiuk – Plac za Trybunałem

19:30 Goma, „The Atari Show” – Krakowskie Przedmieście – Klasztor Kapucynów  

19:30 Freak Show “Speciale Normale” – Plac Andersena

19:50 Lulu’s World – Plac przed Centrum Kultury w Lublinie

20:00 Domi Circo – Plac za Trybunałem 

20:00 Barada Street – Plac po Farze

 

Piątek, 29 Lipca 2016

 

10.30 – 21.00 Urban Higline, Trybunał Koronny, Wieża Trynitarska, Brama Krakowska

16.00 – 19.00 Klanzowe Miasteczko Zabaw Niezwykłych, Park przy Centrum Kultury w Lublinie

16:00 Cotzani & Wendy – Plac przed Centrum Kultury w Lublinie

16:00 Domi Circo – Plac po Farze

16:00 Goma, „The Atari Show”-  Krakowskie Przedmieście – Klasztor Kapucynów  

16:00 Bill Bombadill  – Plac za Trybunałem

16:50 Luigi Ciotta „Tutti in Valigia”  – Plac za Trybunałem

16:50 Barada Street – Plac po Farze

16:50 Zig Zag Circo – Krakowskie Przedmieście – Klasztor Kapucynów

17:00 Compagnia Circolabile “O like… Peanut” – Plac przed Centrum Kultury w Lublinie

17:00 Freak Show “Speciale Normale”- Plac Andersena

17:40 Igrachka Plachko –  Plac za Trybunałem

17:40 Piotr Denisiuk –  Plac Po Farze

17:40 Interactive Theatre Moustache  – Krakowskie Przedmieście – Klasztor Kapucynów

18:00 Lulu’s World  – Plac przed Centrum Kultury w Lublinie

18:00 Open Stage – Namiot cyrkowy na Błoniach

18:00 Cie du Fil à Retordre „T’emmêle pas!” – Wirydarz Dominikanów

18:20 Luigi Ciotta „Tutti in Valigia” – Plac za Trybunałem

18:30 Barada Street – Plac po Farze

18:30 Zig Zag Circo  –  Krakowskie Przedmieście – Klasztor Kapucynów

19:00 Compagnia Circolabile “O like… Peanut” –  Plac przed Centrum Kultury w Lublinie

19:10 Freak Show  “Speciale Normale” –  Plac Andersena

19:20 Interactive Theatre Moustache –  Krakowskie Przedmieście – Klasztor Kapucynów

19:30 Georg Victor Emmanuel „Beat party”- Plac Po Farze

19:30 La Chouing „H.S” –  Teatr Stary

20:00 Lulu’s World – Plac przed Centrum Kultury w Lublinie

20:00 Teatr NN „Powrót Sztukmistrza” –  Plac za Trybunałem

20:20 Piotr Denisiuk –  Krakowskie Przedmieście – Klasztor Kapucynów

21:00 Carnaval Band

21:30 Klinika Lalek „Cyrk bez zwierząt” –  Dziedziniec Zamku Lubelskiego

21:30 eVenti Verticali “Wanted”  – Skwer na Olejnej

22:00 Attentat Fanfare!  – Plac po Farze

22:00 Open Stage, Namiot cyrkowy na Błoniach

 

Sobota, 30 Lipca 2016

 

10.30 – 21.00 Urban Higline, Trybunał Koronny, Wieża Trynitarska, Brama Krakowska, Urząd Miasta i Urząd Marszałkowski – ul. Wieniawska

12.00 – 17.00 Klanzowe Miasteczko Zabaw Niezwykłych, Park przy Centrum Kultury w Lublinie

14.00 – 16.00 Urban Ninja, zawody trickline na wysokiej taśmie, Trybunał Koronny

15:30 – 16.30 Juan M.Gomez (Goma) – wykład otwarty “Give me five” – Namiot „Chillout” Błonia pod Zamkiem

16:00 Igrachka Plachko – Plac przed Centrum Kultury w Lublinie

16:00 Interactive Theatre Moustache – Krakowskie Przedmieście -Klasztor Kapucynów

16:00 Ey Pacha!  – Plac za Trybunałem

16:00 Lulu’s world –  Plac po Farze

16:00 Freak Show “Speciale Normale” –  Plac Andersena

16:00 Zig Zag Circo – Plac Rybny

16:40 Luigi Ciotta „Tutti in Valigia” – Plac przed Centrum Kultury w Lublinie

16:50 Bill Bombadill – Krakowskie Przedmieście – Klasztor

16:50 Piotr Denisiuk- Plac Rybny

16:50 Domi Circo – Plac za Trybunałem

17.00 Cie du Fil à Retordre „T’emmêle pas!”-  Wirydarz Dominikanów

17:00 Barada Street – Plac po Farze

17:40 Compagnia Circolabile „O like… peanut” – Plac przed Centrum Kultury w Lublinie

17:40 Cotzani & Wendy – Krakowskie Przedmieście – Klasztor Kapucynów

17:40 Goma, „The Atari Show” – Plac za Trybunałem

17:40 Igrachka Plachko – Plac Rybny

17:50 Ey Pacha! – Plac po Farze

18:00  Emiliano Sanchez Alessi „Iceberg”-  Plac Andersena

18:30 Interactive Theatre Moustache – Krakowskie Przedmieście – Klasztor Kapucynów

18:30 Zig Zag Circo – Plac Rybny

18:40 Luigi Ciotta „Tutti in Valigia” – Plac przed Centrum Kultury w Lublinie

18:40 Bill Bombadill – Plac za Trybunałem

18:40 Barada Street – Plac po Farze

19:00 Freak Show “Speciale Normale” –  Plac Andersena

19:00 La Boca Abierta – Teatr Stary

19:20 Piotr Denisiuk – Krakowskie Przedmieście – Klasztor

19:20 Domi Circo – Plac Rybny

19:30 Goma, „The Atari Show” – Plac za Trybunałem

19.40 Compagnia Circolabile „O like… peanut” – Plac przed Centrum Kultury w Lublinie

20.00 Cie du Fil à Retordre „T’emmêle pas!”-  Wirydarz Dominikanów

20:10 Cotzani & Wendy – Krakowskie Przedmieście – Klasztor Kapucynów

20:10 Lulu’s world – Plac Rybny

20:30 BettiCombo – Namiot Cyrkowy na Błoniach

20:45 Martine à la Plage  “Ceci n’est pas un Urinoir”

21.30 Klinika Lalek  “Cyrk bez zwierząt” –  Dziedziniec Zamku Lubelskiego

21:30  eVenti Verticali “Wanted” – Skwer na Olejnej

21:30 Georg Viktor Emmanuel „Beat party”- Plac Po Farze

22:30 Attentat Fanfare! – Plac po Farze

 

Niedziela, 31 Lipca 2016

 

9.30 – 20.00 Urban Higline, Trybunał Koronny, Wieża Trynitarska, Brama Krakowska, Urząd Miasta i Urząd Marszałkowski – ul. Wieniawska

12.00 – 17.00 Klanzowe Miasteczko Zabaw Niezwykłych, Park przy Centrum Kultury w Lublinie

15:30 –  Agata Piesiewicz „Hula (Hoop) Jam” – warsztaty otwarte

16:00 Igrachka Plachko – Plac przed Centrum Kultury w Lublinie

16:00 Goma, „The Atari Show”- Krakowskie Przedmieście – Klasztor Kapucynów

16:00 Zig Zag Circo – Plac za Trybunałem

16:00 Luigi Ciotta „Tutti in Valigia” – Plac po Farze

16:00 Freak Show “Speciale Normale” – Plac Andersena

16:40 Cotzani & Wendy – Plac przed Centrum Kultury w Lublinie

16:50 Piotr Denisiuk – Krakowskie Przedmieście – Klasztor Kapucynów

16:50 Lulu’s World – Plac za Trybunałem

17.00 Cie du Fil à Retordre „T’emmêle pas!” – Wirydarz Dominikanów

17:00 Barada Street – Plac po Farze

17:00 Bill Bombadill -Plac Rybny

17.30 Compagnia Circolabile „O like… peanut”- Plac przed Centrum Kultury w Lublinie

17:40 Igrachka Plachko – Krakowskie Przedmieście – Klasztor Kapucynów

17:40 Domi Circo – Plac za Trybunałem

17:50 Ey Pacha! – Plac Rybny

18:00 Emiliano Sanchez Alessi „Iceberg” –  Plac Andersena

18:00 Luigi Ciotta “Tutti in Valigia” – Plac po Farze

18:20 Cotazni & Wendy – Plac przed Centrum Kultury w Lublinie

18:30 Piotr Denisiuk – Krakowskie Przedmieście – Klasztor Kapucynów

18:30 Zig Zag Circo – Plac za Trybunałem

18:40 Goma, “The Atari Show” – Plac Rybny

19:00 Ey Pacha! – Plac po Farze

19:00 Freak Show “Speciale Normale” – Plac Andersena

19:00 La Boca Abierta – Teatr Stary

19:10 Compagnia Circolabile „O like… peanut” – Plac przed Cenrum Kultury w Lublinie

19:20 Bill Bombadill – Krakowskie Przedmieście – Klasztor Kapucynów

19:30 Domi Circo – Plac za Trybunałem

19:30 Barada Street – Plac Rybny

20.00 Cie du Fil à Retordre „T’emmêle pas!” –  Wirydarz Dominikanów

20:00 Zespół “Hańba”  – Plac po Farze

20:30 BettiCombo – Namiot Cyrkowy na Błoniach

20:45 Martine à la Plage  “Ceci n’est pas un Urinoir” 

 

***

 

PRZEDSTAWIENIA CARNAVAL SZTUKMISTRZÓW 2016

 

Spektakle sceniczne

Betticombo „Al Cubo”

Każdy ma swoją wieżę Babel. Dwóch mężczyzn i jedna kobieta, plastikowe wiaderka, dwa ukulele.

Artyści prześcigają się w swoich aspiracjach, stawiają sobie najwyższe cele. Budując nieprawdopodobne konstrukcje, tworząc nieprzewidywalne układy, podejmując drobiazgowe,
 a czasem niepoważne działania, trio porywa nas w radosną i przyjemną niepewność. Cały ten bałagan zachwyca nieco szaloną wolnością. W przedstawieniu tkwi głęboko zakorzeniona
i zaraźliwa rozkosz tworzenia i istnienia. Prawdziwa oda do radości.

 

La Chouing „H.S”

Zapominalscy klauni po raz ostatni wychodzą na scenę, ale po co? Aby bawić się! Bawić się w co? Bawić się dla kogo? W jakim celu? Bez celu, sama obecność na scenie zupełności im wystarcza. Podczas tego ostatniego występu starają się na zawsze zapamiętać jak smakuje publiczność. Wiedzą, że w finale oczekuje ich śmierć, więc chcą ją przechytrzyć i skręcić jej kark. W tym celu zaaranżują własną śmierć – na scenie poleje się „krew”! Finalnie znikną pod czarnym brezentem
 – całunem, a może ciepłym prześcieradłem przypominającym morze, wrak statku, lub płaszcz sławnego rycerza….

 

La Boca Abierta

Przedstawienie muzyczne stworzone przez dwie artystki Anne Kampf i Lior Shoov. Nie wiemy kim
są bohaterki spektaklu, ani co je łączy. Publiczność jest świadkiem opowieści o różnorodnych relacjach międzyludzkich wyrażonych językiem akrobacji i gimnastyki. Pełen wrażeń spektakl,
w którym nigdy nie wiemy, jak skończy się kolejny skok. Pokazowi towarzyszy nastrojowa oprawa muzyczna, jest refleksyjny  i jednocześnie pełen energii.

 

Martine à la PlageCeci n’est pas un Urinoir” (To nie jest pisuar)

Spektakl eksperymentalny, w którym publiczność zostanie zaproszona do „spaceru
z przewodnikiem”, podczas którego zobaczy żywe muzeum cyrkowe.  Tematem będzie rytuał, traktowany z dystansem i humorem. Spektakl z udziałem uczestników warsztatów prowadzonych przez Johana Swartvaghera (żonglera, reżysera, założyciela Stowarzyszenia FAAAC
 i współzałożyciela Kolektywu Martine à la Plage).

 


 

Spektakle uliczne

 

eVenti Verticali “Wanted” (Poszukiwani)

Spektakl wertykalny (na ścianie) z animacją na żywo! Dwuwymiarowa kreskówka z bohaterami 3d. Wideografia inspirowana komiksami i grami wideo z lat 80-tych przedstawia bardzo zróżnicowane scenerie i scenariusze. W serii nonsensownych i sensacyjnych zwrotów akcji, dwóch bohaterów miota się między sytuacjami rodem z historii szpiegowskiej a pojedynkami akrobatycznymi.
Od labiryntów z Pac Man’a i scenerii z Mario Bros po ryzykowną „Mission:Impossible”. To show, które zapiera dech w piersiach – pościgi policyjne, liczne przygody, których happy-end możliwy jest tylko dzięki pomocy publiczności.

 

Emiliano „Góra Lodowa”

Na horyzoncie widać coś, czego tak naprawdę tam nie ma. Wydaje się, że możemy tego dotknąć, ale nasze ramiona nigdy nie będą na tyle długie by tego dosięgnąć. To coś zawsze nam umyka, choć tak naprawdę jest ciągle obecne, ukryte pod powierzchnią wody. Ktoś nawiguje wokół góry lodowej próbując ją ominąć i uniknąć nieuniknionego. „Góra lodowa to początek nieuniknionego zderzenia z rzeczywistością”.

 

Cotzani & Wendy “PELIGRO EN VIVO” (Niebezpieczeństwo na żywo)

„Peligro en vivo” to show pełne emocji i napięcia. Występują klasyczne typy: duży niegrzeczny chłopiec i dobra, naiwna dziewczynka. Ona chce zdobyć go swoim urokiem i humorem i zrobi wszystko, by zwrócić na siebie jego uwagę! Zobaczycie fantastyczną umiejętność strzelania z bata,
i cięcia nim kwiatów oraz rzucania nożami. Jak ta historia się skończy?! Któż to wie?!

 

Luigi Ciotta Tutti in Valigia (Wszystko w Walizce)

Walizki w walizkach w środku jeszcze inne walizki. Luigi Ciotta przenosi nas w czasie do lat 30-tych, gdzie towarzyszymy bagażowemu w hotelu pełnym gości i zbyt wielu walizek. Muzyka wtóruje naszemu zacnemu bohaterowi w jego zmaganiach z wszechogarniającymi siłami chaosu. Spektakl łączy elementy teatru, klaunady i sztuczek cyrkowych.

 

Andrea Menozzi, Co Ciorabile “O.. jak orzeszek”

“O jak…Orzeszek”, to przedstawienie jednego aktora, który zaskakuje prostymi jednak bardzo efektownymi trickami. Żonglerka i subtelny humor budują ironiczną wizję codzienności i ludzkiej natury. Oglądamy odrębny wszechświat stworzony przy pomocy ciała artysty.

 

Interactive Theatre Moustache „Listonosz”

„Listonosz” to interaktywna komedia uliczna z aktywnym udziałem publiczności. Podczas występu, aktorzy angażują publiczność w różne działania. Widzowie skaczą, tańczą, dają buziaki i robią inne śmieszne rzeczy. Listonosze z wąsami budują przenośne urzędy pocztowe i w zabawny sposób dostarczają publiczności listy. Widz musi przejść próbę zręczności, intelektu, aby otrzymać list.
 Na końcu spektaklu każdy z widzów może wysłać prawdziwą papierową pocztówkę swoim przyjaciołom i krewnym, w epoce cyfrowej podarować im tradycyjną, „analogową” pocztówkę wraz z towarzyszącym temu, nieco już zapomnianym uczuciem.

 

 

Compagnie du fil a retordeTEXTET’emmêle pas !(Nie plącz się)

La Cie du Fil à Rétordre to kameralna burleska, gdzie wśród kiczowatego wystroju trącącego myszką poznajemy dwóch bohaterów. Jak zapomnieć o sobie i nieść pomoc, jak współpracować aby wspólnie zrobić to czego nie uda się w pojedynkę? Przedstawienie z morałem, energią i mnóstwem humoru.

 

Ośrodek Brama Grodzka Teatr NN „Powrót Sztukmistrza”

Po długiej wędrówce, uczestnicy festiwalu „Śladami Singera” – przyjaciele Jaszy Mazura wracają do Lublina, rodzinnego miasta literackiego Sztukmistrza. W miejscach opisywanych przez noblistę przypominali tamten świat i ludzi – bohaterów jego książek. Przywożą ze sobą walizki pełne wrażeń ze spotkań z mieszkańcami poznanymi podczas warsztatów i artystycznych prezentacji. Stworzą widowisko łączące elementy cyrku, muzyki, teatru, pokazu ogniowego. Dla Sztukmistrza i razem
z nim.

Freak Show „Speciale-Normale”

Freak Show „Speciale-Normale” czyli krótka historia przedmałżeńska Pana Ząbka i jego wybuchowej partnerki Panny Helleene. To ekstremalne zestawienie charakterów doprowadzi
do wielu eksplozji i iście skrajnych sytuacji. Małżeństwo to nie tylko słodkie uniesienia ale też ostra jazda i czarna komedia.

 

Buskerzy

 

Barada Street

Tyczkowaty „angielski idiota” i siłacz z Kirgistanu tworzą cudowny świat. Piorunująca komedia, pełna akrobatyki, żywiołowej muzyki i bezczelnej głupoty. Ten nagradzany międzynarodowy duet zachwyca publiczność i odmienia gwarną ulicę w kameralną scenę.

 

Goma „Atari Show”

Goma przekształca zwykłe, codzienne sytuacje w nieprawdopodobnie zabawną komedię. Wykorzystując urządzenie zapętlające dźwięki ze znanych filmów fabularnych i animowanych, wchodzi w interakcję z otaczającym go światem. Budowane przez lata doświadczeń show dostarcza pierwszorzędnej i prześmiesznej rozrywki, przedstawia najwyższy poziom artyzmu i umiejętności. Zobaczymy wysokiej klasy współczesną żonglerkę, komedię ruchu, w radosnym show tanecznym.

 

Igrachka Plachko

Pokaz uliczny, który składa się z trzech części: w części pierwszej, publiczność wprowadzona zostaje w stan relaksu i zachęcana jest do tego, aby z ciekawością wkroczyć w świat cyrku. Nad głowami delikatnie unoszą się bańki mydlane, podziwiamy piękne figury akrobatyczne w połączeniu
z żonglerką. Druga część jest interaktywna, z udziałem ochotników z widowni. W dynamicznej części trzeciej zobaczymy jazdę na najbardziej niebezpiecznym monocyklu na świecie.

 

Lulu’s World „Blurb”

Lulu to artystka uliczna, tworzącą przy pomocy markera i płótna światy, w których świetnie czują się dzieci zarówno te małe, jak i te ukryte w dorosłych. Lulu odziana we wczorajsze wiadomości (strój
z gazet) na oczach publiczności kreśli piórem niezwykłe sceny, ożywające podczas przedstawienia. Spektakl jest przeznaczony dla widzów w każdym wieku.

 

Zig Zag Circo

Dwóch żonglerów spóźnia się na swój występ. Zaczynają składać scenografię, organizować wszystkie elementy, kostiumy oraz makijaż na scenie, wchodząc w interakcję z dziećmi i dorosłymi.
Ich konflikty, sukcesy i frustracje ujawniają się podczas zaskakujących układów żonglerskich, które rozbawią i zachęcą każdego do uczestnictwa. Diabolo, piłki, maczugi oraz pochodnie stają
się głównymi bohaterami tej wielkiej wspólnej przygody.

 

Ey Pacha! Ekscentryczny musical

Doskonały i elegancki muzyk zagra koncert, ale będzie to nie lada zadanie, bo pewne cechy jego osobowości przeszkodzą mu w tym zadaniu. Spektakl to interdyscyplinarne varietes w wykonaniu jednego człowieka-orkiestry. Muzyka na żywo, klaunada, beatbox, teatr kukiełkowy i gra na pile wykonywane są przez jedną ekscentryczną artystę. Treść i typ humoru dopasowują
się do kontekstu, sceny spektaklu zostały stworzone aby dotrzeć do każdego widza, bez względu
 na wiek, język i przestrzeń.

 

Piotr Denisiuk

Iluzjonista z Lublina. Występował w pięciu krajach na dwóch kontynentach i uczy się od najlepszych performerów w tej części świata. Jego występy cechuje wysoki poziom energii, wizualne numery
 i dopracowane szczegóły. Co roku przygotowuje nowe show, aby jeszcze bardziej zaskakiwać
 i wprowadzać w zachwyt. Tegoroczny pokaz będzie w klimacie magii ulicznej, dzięki czemu iluzje będą jeszcze bardziej niesamowite i niemożliwe.

 

Bill Bombadil

Bill Bombadil to tajemniczy wędrowiec, którego niezwykłe umiejętności zachwycają publiczność
na całym świecie. Jego specjalnością jest żonglowanie, ale nie stroni też od akrobatycznych popisów, pantomimy i rozśmieszających gagów. Billa najbardziej uwielbiają dzieci, które
są oczarowane jego wdziękiem, popisami oraz możliwością uczestniczenia w jego występie. Spektakl przeznaczony jest dla najmłodszych widzów, jednakże techniczne popisy wzbudzą też podziw
 u dorosłych. Show bawi, rozśmiesza, ciekawi, wzbudza zachwyt, a czasami sprawia,
że na plecach pojawiają się dreszcze.

 

Muzyka na ulicy

 

Attentat Fanfare!

Dynamiczni i czarujący super bohaterowie z Attentat Fanfare przybywają na latających talerzach
i przekształcają scenę w ring do wrestlingu. Przy akompaniamencie muzyki wywołują salwy śmiechu i wchodzą w interakcję z zachwyconą widownią, zarówno młodszą jak i starszą. Tradycyjna muzyka
 i autorskie kompozycje porywają do tańca rytmami bałkańskimi, funkiem, cyrkowym popem, funkowym folkiem, walcem, sambą, muzyka klezmerską i innymi. Istna muzyczna uczta.

 

Zespół „Hańba”

Zbuntowana Orkiestra Podwórkowa Hańba! Na ich muzyce znaczący ślad zostawiły lata spędzone w folkowych, punkowych, metalowych, indie-rockowych, a nawet elektronicznych zespołach. Wspólnie postanowili założyć zespół będący fikcją muzyczną, swoistym wehikułem czasu przenoszącym słuchaczy do międzywojennej Polski. Uzbrojeni w instrumentarium kapeli podwórkowej, m.in. banjo, akordeon, tubę i grzebień, grają energiczny, prosty punk, inspirowany
z jednej strony polskim folklorem, a z drugiej dokonaniami współczesnymi. W 2015 roku ukazał
się debiutancki album Hańby wydany nakładem wydawnictwa Antena Krzyku.