Klępa na ekspresówce. Niecodzienna akcja łapania nerwowej samicy łosia

Przez kilka godzin trwała akcja na krajowej 12/17. Wczoraj policjanci świdnickiej drogówki wraz z innymi służbami ratowniczymi interweniowali wobec ważącej ok. 300 kg samicy łosia. Klępa przemieszczała się po trasie szybkiego ruchu stwarzając zagrożenie dla kierowców i dla samej siebie.

Reklamy

 

Wczoraj w godzinach przedpołudniowych policjanci świdnickiej drogówki wspólnie ze służbą drogową interweniowali na trasie krajowej 12/17. W miejscowości Janówek pomiędzy ekranami trasy szybkiego ruchu „spacerowała” samica łosia – klępa.

Ważące ok. 300 kg zwierzę płoszone przez przejeżdżające pojazdy zachowywało się bardzo nerwowo. W pewnym momencie zwierzę przestraszyło się i wbiegło pomiędzy jadące pojazdy. Przebiegając przez cztery pasy obu kierunków trasy zatrzymało się na porośniętym krzakami ogrodzeniu jednej z posesji w Wierzchowiskach.

Na miejsce wezwany został lekarz weterynarii. Klępa została farmakologiczne uśpiona, a potem przy pomocy strażaków i ich sprzętu została wydobyta z zarośniętego pobocza.

Skutki tego zdarzenia mogły mieć tragiczny obrót.  Policjanci prez cały czas  zabezpieczali miejsce zdarzanie, by nie doszło do wypadku.

 

 

źródło i fot. KPP Świdnik