27 maja 2024

Chełm: Seryjni włamywacze zatrzymani. Okradli mieszkania na ponad 50 tys.

Wspólna praca chełmskich kryminalnych z funkcjonariuszami z wydziału kryminalnego KWP w Lublinie doprowadziła do zatrzymania dwóch mieszkańców Warszawy w wieku 21 i 27 lat. Okazali się oni sprawcami serii kradzieży z włamaniem, do których doszło na terenie Chełma. Swoją przestępczą działalnością spowodowali straty, na łączną kwotę blisko 50 tysięcy złotych.

 

W maju i czerwcu br. chełmscy policjanci zostali powiadomieni o kilku włamaniach do mieszkań na osiedlu Zachód i Kościuszki w Chełmie. Łupem sprawców padły m. in. biżuteria, monety kolekcjonerskie, karty bankomatowe, dokumenty oraz pieniądze. Pokrzywdzeni oszacowali straty na łączną kwotę blisko 50 tysięcy złotych.

Tymi sprawami zajęli się chełmscy kryminalni wspierani przez policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Wspólne działania funkcjonariuszy doprowadziły do ustalenia personaliów prawdopodobnych sprawców tych włamań. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Warszawy w wieku 21 i 27 lat. Mężczyźni zatrzymani zostali wczoraj rano w miejscu swojego zamieszkania. Byli zaskoczeni poranną wizytą funkcjonariuszy. Z ustaleń śledczych wynika, że obydwaj byli już wielokrotnie notowani za wcześniejsze włamania.

Dzisiaj zostaną doprowadzeni do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego kradzież z włamaniem zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

 

źródło: KMP Chełm