Chemiczny sukces gimnazjalistów z Horodła

Uczniowie Gimnazjum Publicznego im. Królowej Jadwigi w Horodle okazali się najlepsi na etapie powiatowym IV Regionalnego Turnieju Chemicznego organizowanego pod patronatem Dziekana Wydziału Chemii UMCS w Lublinie i Polskiego Towarzystwa Chemicznego, który odbył się 23 maja 2013r.

Reklamy


Drużyna w składzie: Krystian Fornal – kl. III B, Karol Buchajczuk – kl. II A i Kacper Kowalczuk – kl. I B wywalczyła I miejsce w powiecie i zakwalifikowała się do eliminacji regionalnych.

Krystian Fornal ponadto zajął I miejsce w kategorii indywidualnej dla uczniów klas III, podobnie Karol Buchajczuk jest zdobywcą I miejsca wśród uczniów klas II.

5 czerwca 2013r. podczas eliminacji regionalnych w Zamościu drużyna otrzymała tytuł finalisty turnieju. Uczniowie rozwiązywali zadania teoretyczne z chemii indywidualnie. Drużynowo zmagali się z zadaniami po angielsku i wykrywaniem sole w części laboratoryjnej.

Krystian Fornal zajął I miejsce w kategorii indywidualnej dla uczniów klas III.

Uczniom gratulujemy i trzymamy kciuki w dalszych zmaganiach z chemią. Pani mgr Iwonie Słupskiej – nauczycielowi chemii w Zespole Szkół w Horodle życzymy kolejnych sukcesów dydaktycznych i budzenia w młodzieży zamiłowania do tego trudnego przedmiotu.

 

Info i fot. Gimnazjum Publiczne w Horodle