Czacza wywęszyła haszysz w autobusie

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG ujawnili w autobusie wyjeżdżającym z Polski na Ukrainę: 12,5 g haszyszu. Narkotyki wywęszył pies służbowy Straży Granicznej Czacza.

Reklamy

 

Ujawnione narkotyki należały do obywatela Ukrainy. Mężczyzna próbował wyjechać z Polski 28 listopada br., przez drogowe przejście graniczne w Dorohusku.

Autobus, którym podróżował cudzoziemiec, był kontrolowany również pod kontem ujawniania substancji narkotycznych. Pies służbowy, suczka CZACZA, zaznaczyła jeden z foteli pasażerskich, sugerując możliwe miejsce ukrycia narkotyków.

Po dokładnej kontroli, pod fotelem autobusu, rzeczywiście ujawniono hermetycznie zamknięty pakunek z oleistą substancją. Niezawodny psi nos nie mylił się, użyty tester narkotyczny wykazał, że jest to haszysz w ilości 12,49 g o wartości około 500 zł.

31-letni obywatel Ukrainy, usłyszał już zarzuty związane z próbą przemytu narkotyków. Za popełniony czyn (zgodnie z art. 55 ust. 2 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii), mężczyźnie grozi kara grzywny lub pozbawienia wolności do roku.

Od początku roku funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już narkotyki o wartości prawie 8 mln zł.

 

źródło i fot. Nadbużański Oddział SG