14 czerwca 2024

Dobry Start na 222 tys. wyprawek szkolnych

Dofinansowanie do wyprawki szkolnej otrzymali opiekunowie ponad 222 tys. dzieci z województwa lubelskiego. Łączna kwota wypłaconych świadczeń „Dobry Start 300+” w regionie przekroczyła 66,6 mln zł.

Reklamy

Zakład Ubezpieczeń Społecznych nadal przyjmuje wnioski, mimo że niemal wszyscy uprawnieni już zgłosili się po świadczenie. Wnioski będzie można składać do końca listopada przez serwisy bankowości, Platformę Usług Elektronicznych ZUS (PUE) lub portal Emp@tia.

Każdy, kto złożył wniosek, znajdzie informacje na jego temat na PUE ZUS – bez względu na to, jakim kanałem wysłał zgłoszenie. Na platformie ZUS są informacje o przyznaniu świadczenia, ewentualne decyzje odmowne lub wezwania do uzupełnienia wniosku.

Reklamy

W razie pytań o 300+ można jeszcze do końca października korzystać ze specjalnej infolinii pod numerem 22 290 22 02. Jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:00.

Pracownicy ZUS pomagają w wysłaniu wniosku w placówkach Zakładu. 25 października (w poniedziałek) odbędzie się również dyżur w sprawie „Dobrego Startu” w Niedrzwicy Dużej. Eksperta będzie można spotkać na poczcie przy ul. Krótkiej 12, w godz. 10:00-13:00.

Reklamy

­

info: Małgorzata Korba / rzecznik ZUS w województwie lubelskim

fot. arch. lubiehrubie.pl


Zobacz też:

Trwa rekrutacja do służby w Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej

Trwa rekrutacja do służby w Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej

LubieHrubie na Instagramie