Droga wodna Bałtyk – Morze Czarne. Polski rząd ignoruje partnerów z Białorusi i Ukrainy

Na początku kwietnia wiceminister transportu Republiki Białoruś wystosował oficjalne pismo w sprawie drogi wodnej E40 do naszych wiceministrów Stanisława Gawłowskiego oraz Doroty Pyć. Do tej pory nie ma żadnej odpowiedzi. Dzięki dotychczasowym interwencjom (m.in. interpelacjom poselskim) udało się natomiast znacznie zwiększyć odsetek wydawanych wiz pięcioletnich.

Reklamy

 

Droga wodna Bałtyk – Morze Czarne. Polski rząd ignoruje partnerów z Białorusi i Ukrainy

Na początku kwietnia wiceminister transportu Republiki Białoruś wystosował oficjalne pismo w sprawie drogi wodnej E40 do naszych wiceministrów Stanisława Gawłowskiego oraz Doroty Pyć. Do tej pory nie ma żadnej odpowiedzi, co jest zdumiewające i niespotykane w praktyce międzynarodowej.

Szczegóły pod linkiem:

http://porteuropa.eu/ukraina/e-40/5365-polski-rzad-ignoruje-partnerow-z-bialorusi-i-ukrainy-port-europa-zwrocil-sie-z-prosba-o-wyjasnienia


Problemy wizowe – polskie konsulaty sabotują wytyczne MSZ

Dzięki dotychczasowym interwencjom (m.in. interpelacjom poselskim) udało się znacznie zwiększyć odsetek wydawanych wiz pięcioletnich. Niestety, wytyczne MSZ są realizowane przez konsulaty tylko częściowo, dlatego też nadal problem z wydawaniem polskich wiz Schengen pozostaje nierozwiązany.

Więcej:

http://www.porteuropa.eu/bialorus/wizy/5369-skandal-wizowy-wciaz-trwaJakub Łoginow
fot. www.porteuropa.eu