15 czerwca 2024

Dwa tragiczne wypadki w regionie

Lubelscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym w miejscowości Sobianowice gm. Wólka. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów o godzinie 7.45 kierujący VW passatem jadąc w kierunku Turki stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do zderzenia z mercedesem. 92-letni pasażer mercedesa zmarł na miejscu zdarzenia.

Reklamy


Do zderzenia doszło o godzinie 7.45 w miejscowości Sobianowice gm. Turka.  Z dotychczasowych informacji wynika, że kierujący VW passatem jadąc w kierunku Turki stracił panowanie nad pojazdem. Doszło do zderzenia z mercedesem. W wyniku wypadku 92-letni pasażer mercedesa zmarł na miejscu zdarzenia, natomiast  5 osób trafiło do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


***

Reklamy


Wczoraj na trasie krajowej nr 2 doszło do kolejnego w tym miesiącu śmiertelnego wypadku w powiecie bialskim. Samochód marki BMW wyjechał z drogi podporządkowanej na krajowa „dwójkę” wymuszając w ten sposób pierwszeństwo przejazdu dla auta marki Volvo. W następstwie zderzania pojazdów zginął 20-letni kierowca BMW. Jest to już piata ofiara śmiertelna wypadków drogowych w tym miesiącu w powiecie.

Do wypadku doszło około godziny 19.20. Wyjeżdżający z drogi podporządkowanej, prowadzącej do miejscowości Manie, na krajowa „dwójkę”, samochód marki BMW, wymusił pierwszeństwo przejazdu dla samochodu marki Volvo, po czym koziołkując wpadł do rowu. W następstwie zderzenia pojazdów śmierć poniósł kierujący BMW 20-letni mieszkaniec gm. Łomazy.

Reklamy

Podróżujące samochodem BMW dwie nastoletnie pasażerki oraz kierowca i pasażerka Volvo nie odnieśli poważniejszych obrażeń ciała. Wypadek spowodował kilkugodzinne utrudnienia w ruchu na drodze krajowej, całkowicie blokując ruch tranzytowy.

Wczorajszy wypadek powiększył tragiczny bilans października, który stał się najtragiczniejszym pod względem liczby ofiar wypadków drogowych, miesiącem tego roku. Na bialskich drogach zginęło już w październiku 5 osób.

 

 

źródło i fot. KWP Lublin, KMP Biała Podlaska