23 maja 2024

Dziekanów: Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Publicznej

Tradycyjnie, jak co roku uczniowie klasy drugiej zostali przyjęci do grona czytelników Biblioteki Publicznej. Uroczystość ta miała miejsce w dniu 26 listopada 2013 r.

Starsze dzieci zaprzyjaźnione z biblioteką przygotowały krótką część artystyczną, na którą składały się wiersze Juliana Tuwima. Następnie drugoklasiści uroczyście ślubowali, że czytając książki, będą je szanować i dbać o nie, poczym każdy z nich został pasowany na przyjaciela i czytelnika biblioteki. Na pamiątkę tej doniosłej chwili mali czytelnicy dostali pamiątkowe Akty Pasowania oraz książeczki.

W dalszej części wieczoru odbywały się wróżby andrzejkowe, które przysporzyły wiele śmiechu i radości. Andrzejki są wspaniałą okazją do wspólnej zabawy, podtrzymują tradycję i obrzędy ludowe. Wróżby pozwalają dzieciom przenieść się w świat marzeń i fantazji. Każde z nich uczestniczyło w różnorakich wróżbach, aby móc sobie wyobrazić, co się wydarzy w bliższej lub dalszej przyszłości. Nie obeszło się bez wbijania w serduszko szpilki z imieniem przyszłej sympatii zarówno dla chłopców jak i dziewczynek. Były także kwiatowa wróżba andrzejkowa, kubeczki, losowanie kolorów, wiązanie supełków i oczywiście tradycyjna wróżba z butem, czyli kto pierwszy wyjdzie za mąż, bądź się ożeni.

Zabawy i wróżby przygotowała oraz przeprowadziła z dziećmi młodzież gimnazjalna.

Dzieci i młodzież doskonale bawiła się na dyskotece, w trakcie której miały przygotowany poczęstunek. Wieczór upłynął w miłej i przyjemnej atmosferze.

Organizatorem uroczystości były Biblioteka Publiczna i Świetlica Wiejska w Dziekanowie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować imprezę.

 

Zdjęcia:

http://www.gok-wolajowice.pl/index.php?numer=302

 

Info i fot. GOK Hrubieszów z/s w Wołajowicach