23 maja 2024

Dzień Europy z Biurem Poselskim prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej

Zapraszamy na obchody Dnia Europy, który przypada 9 maja (środa). Z tej okazji lubelskie Biuro Poselskie prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej włącza się w organizację Symulacji Obrad Parlamentu Europejskiego oraz Europejskiego Stoiska Informacyjnego.

Konkurs pt. „Symulacja Obrad Parlamentu Europejskiego” odbędzie się w Sali Obrad Rady Miasta w Ratuszu w godz. 9.00-13.00. Patronat nad symulacją objęła prof. Lena Kolarska-Bobińska, Poseł do Parlamentu Europejskiego. Celem symulacji jest rozpowszechnienie wiedzy na temat struktur i funkcjonowania Unii Europejskiej, zwłaszcza Parlamentu Europejskiego, a także rozwijanie u młodzieży umiejętności prowadzenia dyskusji, retoryki, argumentacji. W konkursie wystartują uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Zwycięska grupa pojedzie w nagrodę na wycieczką do Parlamentu Europejskiego w Brukseli zorganizowaną przez prof. Lenę Kolarską-Bobińską. Dodatkowo laureaci  III miejsca otrzymają ciekawe nagrody ufundowane przez posłankę.

 

W tym roku tematami dyskusji będą następujące zagadnienia:

– Perspektywa Finansowa UE na lata 2014 – 2020;

– Bezrobocie wśród młodzieży w Unii Europejskiej;

– Czy i kiedy rozszerzenie UE o Bałkany?

 

W godz. 8.30.–13.00 w namiocie przed Ratuszem na Placu Łokietka stanie Europejskie Stoisko Informacyjne. Zapraszamy do niego wszystkich mieszkańców Lublina i Lubelszczyzny ponieważ na stoisku, będzie można zasięgnąć informacji na temat Unii Europejskiej, zaopatrzyć się w publikacje i materiały oraz wziąć udział w loterii fantowej, w której nagrody ufundowała m.in. prof. Lena Kolarska-Bobińska. Osoby, które odwiedzą stoisko o godz. 12.00, otrzymają żółte kwiaty.

Głównymi organizatorami Dnia Europy w Lublinie są: Regionalne Centrum Informacji Europejskiej w Lublinie, Punkt Informacyjny Europe Direct – Lublin oraz Wydział Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Lublin.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie http://www.eds-fundacja.pl/00/news2012/032.php oraz www.lenalubelska.pl.