Dziesięć tysięcy za wolność

W sobotę 45-letni mieszkaniec gm. Opole Lubelskie znieważył funkcjonariuszy podczas interwencji domowej. Mężczyzna został zatrzymany. W trakcie wykonywania czynności usłyszeli od zatrzymanego propozycję otrzymania 10 000 zł w zamian za odstąpienie od czynności i jego zwolnienie.

Reklamy

 

W sobotę funkcjonariusze Wydziału Prewencji z Opola Lubelskiego otrzymali zgłoszenie awantury domowej. Na miejscu awanturujący się mężczyzna znieważył funkcjonariuszy za co został zatrzymany. Policjanci udali się z zatrzymanym do lekarza w celu przebadania mężczyzny czy nie ma przeciwskazań do przebywania w policyjnym areszcie. W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze usłyszeli od zatrzymanego propozycję otrzymania  10 000 zł w zamian za odstąpienie od czynności i jego zwolnienie. Teraz  mężczyzna odpowie również za próbę przekupstwa.

Obecnie czynności w tej sprawie prowadzi prokurator. Mężczyźnie odpowie za obiecywanie udzielenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom w zamian za odstąpienie od czynności  oraz za znieważenie funkcjonariuszy na służbie.  Za popełnione czyny kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności.

 

 

źródło: KWP Lublin