Fabryka ruszyła

Kułakowice Trzecie

Reklamy

W ramach projektu placówka oferuje szereg zajęć dodatkowych tj.: język angielski, zajęcia terapeutyczne oraz indywidualne spotkania z logopedą. Wszystkie zajęcia są nieodpłatne.

Zaplanowano również szereg uroczystości: Pasowanie na przedszkolaka, Wigilię, wizyty objazdowych teatrzyków, klauna, wycieczki: do Zamościa na basen i do zoo, oraz do Strzeleckiego Parku Krajobrazowego.

Stowarzyszenie Rozwoju i Wspierania Promocji Wsi Kułakowice Trzecie w partnerstwie z Zespołem Szkół Publicznych im. Papieża Jana Pawła II w Moniatyczach rozpoczęły w lipcu 2010 roku realizację projektu finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki pn.: „Fabryka Snów” – utrwalenie wypracowanej w PPWOW formy alternatywnej edukacji przedszkolnej w Gminie Hrubieszów.

Projekt zakłada przyjęcie 15 dzieci w wieku od 3 – 5 lat mieszkających na terenie wsi: Moniatycze, Moniatycze Kolonia, Czortowice, Wołajowice, Janki, Nowosiółki, Kułakowice Pierwsze, Kułakowice Drugie, Kułakowice Trzecie do Punktu Przedszkolnego. Rekrutacja dzieci do projektu odbyła się 01.07.2010 – 15.07.2010 i wyłoniła chętnych do przyjęcia.

16.07.2010 komisja rekrutacyjna wybrała 15 dzieci, które od sierpnia uczestniczą w zajęciach w Punkcie Przedszkolnym.

W ramach projektu placówka oferuje szereg zajęć dodatkowych tj.: język angielski, zajęcia terapeutyczne oraz indywidualne spotkania z logopedą. Wszystkie zajęcia są nieodpłatne. Zaplanowano również szereg uroczystości: Pasowanie na przedszkolaka, Wigilię, wizyty objazdowych teatrzyków, klauna, wycieczki: do Zamościa na basen i do zoo, oraz do Strzeleckiego Parku Krajobrazowego.

Realizujemy również rozbudowane ścieżki tematyczne: matematyczno – przyrodnicza, informatyczna, taneczno – rytmiczna. Dzieci dostały pakiety promocyjne składające się z dresów, fartuszka i czapeczki.

Jeśli w następnym roku rodzice będą zainteresowani tym, by zapisać swoje pociechy do Punktu Przedszkolnego „Fabryka Snów” to prosimy o śledzenie ogłoszeń o rozpoczęciu rekrutacji, które umieścimy na sołeckich tablicach ogłoszeń, na stronie www.lubiehrubie.pl, w gazecie „Jedność Hrubieszowska”. Jeśli nie jesteś przekonany o posłaniu swojego dziecka do przedszkola z uwagą śledź…

CO W PUNKCIE PRZEDSZKOLNYM PISZCZY…?

Jestem świadomym uczestnikiem ruchu drogowego

W sierpniu w naszej placówce odbyło się spotkanie dzieci z policjantami. Forma ta, utrwaliła nasze dwutygodniowe spotkania z przepisami, znakami drogowymi, nauką bezpiecznego poruszania się po drodze.

Niespodzianka była tym większa, że policjanci przyjechali do nas na motorach. Po wysłuchaniu ciekawej pogadanki mogliśmy posiedzieć na motorach, przymierzyć kaski ochronne, dotknąć ubrań, posłuchać komunikatu z dyspozytorni. Chociaż bardzo się baliśmy, to przełamaliśmy swój strach i wiemy, że „Policja jest po to, by pomagać”.

Interaktywny Plac Zabaw

Jeżeli mówimy o placu zabaw to każdy z nas w wyobraźni widzi huśtawki, zjeżdżalnie itp. A plac zabaw w Lublinie? To już na pewno coś wspaniałego. Tak myśleli rodzice przedszkolaków, którzy jako opiekunowie pojechali 23 września na wycieczkę do Lublina. Jakież było ich zdziwienie, kiedy weszli do sali, której wejścia pilnował interaktywny pies, czyli pies stworzony przez komputer. I o to zdziwienie chodziło.

Dzieci miały okazję zobaczyć wystawę czasową, organizowaną przez warsztaty Kultury z Lublina. Do obejrzenia pięć punktów wystawy, a dzieci były ich integralną częścią.

Platforma interaktywna, RGB, malowanie światłem, faktury, kinko.

Instalacje nawiązywały do znanych zabaw, jednak poszerzyły ich formę i funkcje. Przedmioty z realnego świata zostały tu wykorzystane w trójwymiarowych, multimedialnych aranżacjach.

Po odwiedzeniu wystawy, czuliśmy że braliśmy udział w czymś nowym, a dzieci miały okazję na bezpośrednie i osobiste poznanie procesu tworzenia sztuki poprzez oryginalne zmysłowe i pojęciowe postrzeganie świata.

Oprócz obejrzenia wystawy w planach mieliśmy obiad w restauracji. Przyjęła nas bardzo miła właścicielka, pozwoliła dzieciom na bawienie się w restauracji, sama sypała wierszykami jak z rękawa. Czas minął nam bardzo szybko i miło- pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

Pasowanie na przedszkolaka

„My dzieciaki przyrzekamy…” – takimi słowami rozpoczęliśmy akademię z okazji Pasowania na przedszkolaka, które odbyło się 14 października w „Fabryce Snów”. W tej uroczystości brali udział rodzice i zaproszeni goście. Dziewczynki przebrane za jesień, chłopcy bardzo poważni, a rodzice dumni i zadowoleni, sala pięknie ozdobiona – to wszystko miało sprawić, by ten dzień był dla nas wyjątkowym przeżyciem. Po złożonym przyrzeczeniu dostaliśmy dyplomy i słodki upominek, razem z rodzicami i gośćmi udaliśmy się na poczęstunek, a resztę dnia wspólnie się bawiliśmy. Wspólnie spędzony czas uwieczniliśmy na zdjęciach.

***

Info:
Punkt Przedszkolny
„Fabryka Snów”