Funkcjonariusze i pracownicy KAS bohaterami 2. sezonu „Nic do zgłoszenia”

Wykrywanie wyrafinowanych prób przemytu narkotyków, papierosów, alkoholu, broni, walut czy zwierząt zagrożonych wyginięciem – to codzienność pracy i służby w Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), którą uchwyciło oko kamery w ośmiu nowych odcinkach serialu dokumentalnego „Nic do zgłoszenia”.

Reklamy

 

Po dużym sukcesie pierwszego sezonu „Nic do zgłoszenia” przyszedł czas na jego kontynuację. W drugiej odsłonie ponownie zobaczymy, jak ważne jest dobre wyszkolenie i spostrzegawczość pracowników i funkcjonariuszy KAS. Przekonamy się też, jak wiele różnorodnych zadań (od analizy ryzyka do wykrycia przemytu) KAS wykonuje nie tylko na rzecz społeczeństwa i Polski ale też całej Unii Europejskiej.

Dla widza to niepowtarzalna okazja, aby z bliska przyjrzeć się ich codziennej pracy – zatrzymaniom niebezpiecznych i nielegalnych towarów, wykrywaniu oszustw podatkowych, rozbijaniu grup przestępczych. Pracy, której często towarzyszy adrenalina i niebezpieczeństwo.

W nowych odcinkach spotkamy zarówno bohaterów z 1. sezonu, jak również poznamy nowych. Pojawi się nowe przejście graniczne. Będziemy śledzić pracę czworonożnych podopiecznych i ich opiekunów. Przekonamy się, że psi nos jest niezawodny w sytuacjach, które wymagają szybkiej kontroli lub do wykrycia przemytu ukrytego w trudnodostępnych miejscach.

Premiera 2. sezonu „Nic do zgłoszenia” miała miejsce we wtorek, 28 kwietnia na antenie Discovery Channel. Powtórki pierwszego odcinka w środę o godz. 22.00, sobotę o 15.15 i niedziele 10.40 i 22.00.

Zdjęcia do 2. sezonu powstawały, gdy na przejściach granicznych panował normalny ruch, nieograniczony obecną sytuacją w kraju.

 

info i fot.: KAS