Gmina Hrubieszów: Turniej Sztuki Słowa „Dziecięcy świat poezji”

Stało się już tradycją, że Biblioteka Publiczna w Dziekanowie wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Wołajowicach corocznie organizują konkurs recytatorski dla najmłodszych pt. Turniej Sztuki Słowa „Dziecięcy świat poezji”.

Reklamy

Celem konkursu jest uwrażliwianie dzieci na piękno słowa poetyckiego oraz popularyzacja konkursu jako jednej z form rozwijania zainteresowań i uzdolnień dzieci oraz stworzenie możliwości do prezentacji.

Konkurs odbył się 14.11.2013 i cieszył się dużym zainteresowaniem, wzięło w nim  udział 60 recytatorów z różnych instytucji m.in. ze: Szkół Podstawowych w Koble, Kosmowie, Kułakowicach Trzecich, Obrowcu, Szpikołosach, Mienianach, Stefankowicach, Ślipczu oraz  Moniatyczach,  Świetlic Wiejskich w Koble i Moniatyczach oraz Punktów Przedszkolnych w Cichobórzu, Czerniczynie, Husynnem, Moniatyczach, Stefankowicach, Szpikołosach i Ślipczu.

Komisja konkursowa była pod wrażeniem prezentacji utworów przez uczestników i postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

 

Grupa wiekowa 3-4 lata

 

Nagrody: 

Tymoteusz Knap – Punkt Przedszkolny w Czerniczynie

Katarzyna Zając – Punkt Przedszkolny w Szpikołosach

Kinga Kosik – Punkt Przedszkolny w Husynnem

Emilia Tarnowska – Punkt Przedszkolny w Moniatyczach

Daria Żak – Punkt Przedszkolny w Ślipczu                                        

 

Wyróżnienia:   

Maja Bielecka – Punkt Przedszkolny w Czerniczynie

Natalia Gąsiorowska – Punkt Przedszkolny w Szpikołosach

Daria Szatan – Świetlica Wiejska w Koble

Dagmara Tucka – Punkt Przedszkolny w Stefankowicach

 

Grupa wiekowa 5-6 lat i kl. I

 

Nagrody: 

Milena Biber – Szkoła Podstawowa w Stefankowicach

Dominika Grądzka – ZSP w Moniatyczach

Małgorzata Lizut – Publiczna Szkoła Podstawowa w Szpikołosach

Filip Kwaśnik – Punkt Przedszkolny w Szpikołosach

Sebastian Patroń – Punkt Przedszkolny w Cichobórzu

 

Wyróżnienia:   

Patrycja Ciepielewska –  Zespół Szkół Publicznych w Moniatyczach

Klaudia Flis – Punkt Przedszkolny w Ślipczu

Kinga Gąsiorowska – Publiczna Szkoła Podstawowa w Szpikołosach

Karolina Makieła – Publiczna Szkoła Podstawowa w Obrowcu

Iga Malec – Szkoła Podstawowa w Stefankowicach

Tadeusz Skowyra – Punkt Przedszkolny w Szpikołosach

 

Grupa wiekowa kl. I-III

Nagrody: 

Karolina Hejna – Publiczna Szkoła Podstawowa w Koble

Oliwia Jeczeń – Publiczna Szkoła Podstawowa w Szpikołosach

Karolina Mielniczuk – Publiczna Szkoła Podstawowa w Kosmowie

Magda Rudawska – Szkoła Podstawowa w Mienianach

Oliwia Wrońska – Publiczna Szkoła Podstawowa w Kosmowie

Wyróżnienia:   

Natalia Antoniak – Szkoła Podstawowa w Stefankowicach

Jakub Kościuk – Publiczna Szkoła Podstawowa w Koble

Zuzanna Kusiak – Szkoła Podstawowa w Mienianach

Maciej Strycharz – Publiczna Szkoła Podstawowa w Kułakowicach Trzecich

Aleksandra Tor  – Zespół Szkół Publicznych w Moniatyczach

Julia Wojtiuk – Publiczna Szkoła Podstawowa w Szpikołosach

                                                          

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.    

 

Zdjęcia:

http://www.gok-wolajowice.pl/index.php?numer=297

 

 

Wójt Gminy Hrubieszów

Jan Mołodecki