Granica: Kierowca autokaru zarabiał na przemycie

Ukraiński autokar, a w nim 4,8 tys. paczek papierosów upchanych w pustych przestrzeniach konstrukcyjnych. Kontrabandę znaleźli funkcjonariusze Służby Celnej z komórki zwalczania przestępczości w Dorohusku.

Reklamy

Zarejestrowany na Ukrainie autokar przekraczał polsko-ukraińską granicę w Dorohusku w nocy z poniedziałku na wtorek (02/03.09). Po wstępnych oględzinach na pasie odpraw celnicy skierowali pojazd do szczegółowej kontroli. W jej trakcie wyszło na jaw, że puste przestrzenie w nadkolach, a także tylna ściana i podłoga wypełnione są papierosami bez polskich znaków akcyzy. Właścicielem dodatkowego ładunku okazał się 25-letni kierowca autokaru. Mężczyzna przyznał, że kupione na Ukrainie papierosy chciał z zyskiem sprzedać w Polsce.

Ostatecznie, z wnętrza pojazdu funkcjonariusze wydobyli 4802 paczki papierosów różnych marek, których wartość rynkową oszacowali na ponad 50 tys. zł. 

Przyłapany na próbie przemytu obywatel Ukrainy usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Oprócz papierosów funkcjonariusze zatrzymali też 10 tys. zł na poczet grożącej 25-latkowi grzywny. Postępowanie w sprawie prowadzi lubelski urząd celny.

 

Info i fot. SCRP