Granica: Kontrabanda warta 50 tys. w dwóch ukraińskich autokarach

Przemyt wartych ponad 50 tys. zł papierosów udaremnili w poniedziałek (09.06) funkcjonariusze Służby Celnej z Dorohuska. Kontrabanda ukryta była w dwóch ukraińskich autobusach.

Reklamy

Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek (09/10.06). Jadące z Ukrainy autokary skontrolowali celnicy z komórki zwalczania przestępczości w Dorohusku. Obie kontrole zakończyły się zatrzymaniem w sumie ponad 4 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.
 
Co ciekawe, obaj winni przemytu mężczyźni wpadli na ten sam pomysł. Kierowca pierwszego z autokarów, 46-letni obywatel Ukrainy, ukrył 1,8 tys. paczek papierosów w nadkolach pojazdu. Na ten sam pomysł wpadł podróżujący drugim z autokarów, pochodzący z Ukrainy 26-latek. Tutaj nielegalnych papierosów było jednak więcej, bo ponad 2,6 tys. paczek. 
 
Mężczyźni przyznali się do próby przemytu. 26-latek wpłacił  na poczet grożącej mu kary grzywny 4 tys. zł. Jego starszy krajan złożył wniosek o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności, wpłacając tytułem grzywny i kosztów postępowania ponad 28 tys. zł.
 
Szacunkowa wartość zatrzymanej kontrabandy to ponad 50 tys. zł. Postępowanie w obu sprawach prowadzi Urząd Celny w Lublinie.
 
 
 
Info i fot. SCRP