Granica: Papierosy o wartości 750 tys. ukryte w drewnie

Terespol. Papierosy o wartości blisko 750 tys. złotych zatrzymali w niedzielę (8.12) w nocy funkcjonariusze Służby Celnej z Białej Podlaskiej. Na odcinku granicy w województwie lubelskim jest to jeden z większych udaremnionych w tym roku przemytów wyrobów tytoniowych.

Reklamy

Papierosy, oznaczone białoruskimi znakami akcyzy, ukryte były w pociągu towarowym – pod warstwą nadanego z Białorusi do Polski drewna świerkowego. W niedzielę, ok. godziny 2. nad ranem, skład ten skontrolowali funkcjonariusze celni z komórki zwalczania przestępczości. Już podczas wstępnej rewizji wagonów zorientowali się że pod warstwą drewna, jak to niejednokrotnie bywało, może być schowany nielegalny towar. To zadecydowało o rozładunku, który trwał kilka godzin.

W jednym z wagonów, pod 5-metrowymi balami drewna, funkcjonariusze znaleźli 140 owiniętych czarną folią pudeł z papierosami. W sumie zatrzymali 70 tys. paczek papierosów dwóch popularnych na Białorusi marek – Fest i Premier. W każdym pudle ukrytych było po 500 paczek.

Wartość rynkową kontrabandy funkcjonariusze oszacowali na blisko 750 tys. zł. Dochodzenie zmierzające do ustalenia sprawców przemytu prowadzi Urząd Celny w Białej Podlaskiej.

 

Info i fot. SCRP