21 lipca 2024

Granica: Zatrzymano towary o wartości prawie 900 tysięcy złotych

Zatrzymane towary o wartości prawie 900 tys. zł, to efekty działań przeprowadzonych tylko w ciągu jednej doby przez funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Terespolu.

Reklamy

 

W dniu 14 stycznia br., Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Terespola udaremnili przemyt wartych ponad 730 tys. zł papierosów ukrytych w ładunku drewna.

Oficjalnie pociąg przewoził ładunek kołków sosnowych, ale gdy tylko kontrolujący skład funkcjonariusze zajrzeli do wagonów głębiej – prawda wyszła na jaw. W wagonach pod warstwą legalnego towaru ukryte były hurtowe ilości nielegalnych papierosów.

Reklamy

Kontrabanda zapakowana była do owiniętych czarną folią kartonowych pudeł i liczyła aż 1,1 mln szt. papierosów o wartości ponad 730 tys. zł. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności zdarzenia i właścicieli nielegalnego towaru.

Tej samej doby funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Terespola, odzyskali samochód pochodzący z przestępstwa o wartości 160 000 zł.

Reklamy

Na terenie drogowego przejścia granicznego w Terespolu – na kierunku wyjazdowym z Polski, zatrzymano ob. Serbii, który próbował wyjechać z Polski, samochodem marki TOYOTA LAND CRUISER z 2011 roku, o szacunkowej wartości 160 000 zł. W czasie kontroli granicznej ustalono, iż w samochodzie zostały przerobione numery VIN.

W sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze.źródło i fot. NOSG