19 maja 2024

Imigranci dotarli do Polski ukryci w naczepie tira – ZDJĘCIA, WIDEO

Czterech nielegalnych imigrantów dotarło do Polski w naczepie ciężarówki jadącej z Serbii do Rosji.

Funkcjonariuszka Służby Celno-Skarbowej z Koroszczyna przejeżdżała wzdłuż kolejki ciężarówek oczekujących na odprawę, by zweryfikować ich liczbę, kiedy zauważyła dziwne zachowanie kierowców stojących przy tirach na serbskich numerach rejestracyjnych. Zaczęła podejrzewać, że w pojazdach mogą być ukryci nielegalni migranci. Potwierdziły to odgłosy dobiegające z wnętrza jednej z naczep.

Ciężarówki trafiły na rampę rewizyjną, gdzie funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzili szczegółową kontrolę.

W jednym z pojazdów, przewożących środki czystości, ujawniono czwórkę nielegalnych migrantów: dwóch dorosłych mężczyzn – obywateli Afganistanu oraz parę nastolatków z Afganistanu i Pakistanu.

Jak się okazało, krajem docelowym ich wyprawy miały być Włochy, jednak ku ich zaskoczeniu znaleźli się w pobliżu granicy Polski i Białorusi.

Zgodnie z decyzją sądu, osoby pełnoletnie trafią do strzeżonego ośrodka dla cudzoziemców, a nastolatkowie zostaną umieszczeni w placówce opiekuńczo – wychowawczej.

­

 

wideo, fot. NOSG