IV „Exodus Młodych” – Spotkanie Młodzieży Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej

W dniach 20-23 sierpnia 2013 roku w Zwierzyńcu na Roztoczu już po raz czwarty w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej organizowane jest spotkanie młodzieży – EXODUS MŁODYCH pod hasłem „Nowe Życie”.

Reklamy

Rozpoczynamy w tym roku kolejny cykl tematyczny naszych spotkań. Chcemy zrozumieć, czym są sakramenty w życiu chrześcijanina. Zaczynamy od tego, który jest bramą do wszystkich innych – sakrament chrztu. Zazwyczaj nie uświadamiamy sobie potęgi tego sakramentu, ani tego, jakie dary wnosi do naszego życia. Chcemy to wszystko przypomnieć, abyśmy wiedzieli jak wielką godność ma każdy chrześcijanin. Pięknie się składa, że ten sakrament, który stoi u początku wiary będziemy mogli zgłębiać właśnie w Roku Wiary.

Tegorocznym tematem jest Nowe Życie. W tych dwóch słowach streszcza się to, co daje nam chrzest i prawdziwa relacja z Jezusem. Pragniemy, aby każdy uczestnik naszego spotkania mógł doświadczyć bardzo osobiście i namacalnie żywego kontaktu z Bogiem. Będziemy starali się na wszelkie sposoby, aby rozbudzić w uczestnikach świadomość dziecięctwa Bożego, doświadczenie Jego miłości, która jest większa niż każdy grzech.

Zaprosiliśmy ciekawych gości, którzy opowiedzą o tym, co Bóg zdziałał w ich życiu, a także zespoły, które poprowadzą uwielbienie i radosne koncerty: Szymon Hołownia, ks. Artur Godnarski, ks. Michał Misiak, Mirek Kola Kolczyk, Bethel, New Life’m, Anielsi i Kabaret Smile.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.exodusmlodych.pl i naszym Fan Page’u.

Organizatorem „Exodusu Młodych” jest od początku Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej oraz Fundacja Pamięć i Tożsamość im. Jana Pawła II – Międzynarodowe Centrum Młodzieży w Lubaczowie Patronat honorowy nad spotkaniem objął: J.E. Ks. Bp Dr Marian Rojek.

 

Małgorzata Godzisz