Jak mogę pomóc pszczołom? – konkurs plastyczny dla dzieci z Lubelszczyzny

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego zaprasza przedszkolaków oraz uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu województwa do poznania zwyczajów pszczół poprzez udział w konkursie plastycznym „Jak mogę pomóc pszczołom?”. Prace można nadsyłać do 25 maja 2020.

Reklamy

 

Chcemy rozwijać w dzieciach zarówno ideę dbania o środowisko, jak i rozbudzać ich dziecięcą kreatywność i ciekawość świata. – tłumaczy założenia konkursu Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Sebastian Trojak.

Praca konkursowa powinna być wykonana dowolną techniką (np. farbami lub kredkami), koniecznie w formacie poziomym na kartce A3 lub A4.

Do zwycięzców w dwu kategoriach wiekowych (przedszkolnej i szkolnej) trafią nagrody rzeczowe, których łączna wartość wynosi prawie 5 tys. zł, w tym do:

  • laureatów 1. miejsca – o wartości do 1000 zł każda,
  • laureatów 2. miejsca – o wartości do 800 zł każda,
  • laureatów 3. miejsca – do 600 zł każda.

Jury przyzna także po 20 wyróżnień w obu kategoriach, czyli w sumie 40 równorzędnych nagród rzeczowych o wartości do 100 zł każda.

Inspiracje konkursowe można znaleźć na stronie www.lubelskie.pl/pszczola, gdzie zamieściliśmy cykl filmików edukacyjnych o pszczółce Kai (w zakładce „Dla dzieci i młodzieży”) oraz prezentacje i ciekawostki, które powstały z myślą o nauczycielach, a które będą mogli wykorzystać także rodzice (w zakładce „Dla nauczycieli”).

Zgłoszenia do konkursu (pracę konkursową i podpisaną kartę zgłoszenia) trzeba przesłać do 25 maja br. na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

Departament Środowiska i Zasobów Naturalnych

ul. Artura Grottgera 4, 20-029 Lublin            

(z dopiskiem: KONKURS „JAK MOGĘ POMÓC PSZCZOŁOM?”).

 

Regulamin konkursu >>

 

info, grafika: UMWL