18 kwietnia 2024

Janów Lubelski: Zatrzymani za brutalne pobicie i rozbój w parku miejskim

Janowscy policjanci zatrzymali 3 sprawców, którzy w parku miejskim napadli na młodych mężczyzn. Jednego z nich brutalnie pobili zabierając pieniądze, telefon, a nawet kurtkę. Pokrzywdzony z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala.

W nocy z niedzieli na poniedziałek dyżurny janowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pobiciu w parku miejskim. Na miejscu policjanci ustalili, że na 4 młodych mężczyzn napadli nieznani sprawcy, pobili ich i uciekli. Jeden z pokrzywdzonych został brutalnie pobity i z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Napastnicy kopali go, po całym ciele, kiedy pokrzywdzony leżał na ziemi i był bezbronny. Sprawcy zabrali pokrzywdzonemu pieniądze, telefon komórkowy oraz kurtkę. Łączna wartość skradzionych rzeczy to ponad 7 tys. zł.

Janowscy kryminalnymi ustalili i zatrzymali sprawców. Okazali się nimi 21, 23, 29-letni mieszkańcy gminy Janów Lubelski. Wszyscy trzej mieli już wcześniej konflikt z prawem. Policjanci podczas przeszukań odzyskali skradzioną kurtkę, telefon i 5 tysięcy złotych.

Wczoraj trzech sprawców zostało doprowadzonych do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt. Sąd Rejonowy w Biłgoraju z siedzibą w Janowie Lubelskim nie uwzględnił wniosku policji i prokuratora i zastosował wobec podejrzanych dozór policji. Przestępstwo rozboju zagrożone jest kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: KPP Janów Lubelski (F.Ł)