Janusz Weiss objaśnia ZUS

Nie rozumiesz o co chodzi w ubezpieczeniach społecznych? Nie znasz swoich praw i możliwości, z których możesz skorzystać będąc ubezpieczonym? Nie wiesz czym w końcu zajmuje się ZUS? Znany dziennikarz Janusz Weiss odpowie na te i inne pytania oraz wyjaśni wszystkie Twoje wątpliwości. Wejdź tylko na kanał „Elektroniczny ZUS” na Youtubie.

Reklamy

 

Już w październiku zapraszamy wszystkich youtuberów na kanał „Elektroniczny ZUS”, na którym rusza nowa seria filmów z ubezpieczeniami społecznymi w roli głównej. Po 15-odcinkowej pierwszej serii, w której twarzą serwisu filmowego ZUS był Radek Brzózka, druga seria będzie 10-odcinkowa a jej twarzą – znana postać radia i telewizji: Janusz Weiss. Tytuł nowej serii mówi o niej wszystko i jest nierozerwalnie związany z jej prowadzącym: „Janusz Weiss objaśnia ZUS”. W przeciwieństwie do edycji przedwakacyjnej, w której praktycznie każdy film miał innych bohaterów, filmy edycji powakacyjnej mają stałych bohaterów i jedno miejsce akcji. Każdy odcinek podzielony jest na dwie części: fabularną i merytoryczną z Januszem Weissem w roli głównej. Kręcona z lekkim przymrużeniem oka i ironią część fabularna rozgrywa się w salonie fryzjerskim, którego pracownicy stykają się z różnego rodzaju sytuacjami i problemami codziennego życia, które dotykają ubezpieczeń społecznych.  Tu tematyka ubezpieczeń zostaje jedynie zasygnalizowana, więcej dowiemy się z części merytorycznej, w której Janusz Weiss wraz ze swoimi rozmówcami – często znanymi postaciami historycznymi – rozwinie i wyjaśni temat.

To niezwykle ciekawy projekt, z którym chcemy dotrzeć przede wszystkim do ludzi młodych, wyjaśniając im, co to są ubezpieczenia społeczne i jak realnie wpływają na ich życie. Świat nie jest zawsze lekki, łatwy i przyjemny, dlatego warto wiedzieć jak się w nim odnaleźć. Lekkie, łatwe i przyjemne są nasze filmy, którymi chcemy zachęcić ludzi do myślenia o sobie – tłumaczy Janusz Weiss.

Kanał „Elektroniczny ZUS” w serwisie filmowym Youtube został uruchomiony w ramach promocji projektu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, czyli pierwszego polskiego e-urzędu. Promocja, tak jak i cały projekt PUE, była w 85 proc. sfinansowana przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

 

 

Kanał „Elektroniczny ZUS” na Youtube »