Jechał po angielsku. Miał ponad 2 promile

63-latek z Włodawy poruszał się ulicami miasta w stylu „angielskim”, czym od razu wzbudził podejrzenie włodawskich policjantów. Okazało się, że miał w organizmie przeszło 2 promile alkoholu.

Reklamy

 

Dzisiaj w nocy włodawscy policjanci  podczas wykonywania czynności służbowych zauważyli wyjeżdzający pojazd marki VW Golf z jednego z parkingów. Zdziwili się kiedy zobaczyli, że samochód prusza się lewą stroną jezdni. Postanowili więc podążyć za kierowcą.

Kiedy mężczyzna skręcił w uliczkę nadal  kontynuował jazdę lewą stroną drogi. Wtedy policjanci zatrzymali auto do kontroli podejrzewając, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. Ich przypuszczenia potwierdziło badanie stanu trzeźwości, które wykazało że 63-latek z Włodawy ma przeszło 2 promile alkoholu.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie, zaś pojazd został odholowany. 63-latek teraz odpowie przed sądem za swoje postępowanie. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności, konsekwencje finansowe oraz utrata uprawnień do kierowania nawet do 15 lat.

 

 

źródło i fot. KPP Włodawa