Jego wyprosili z domówki, ona została. Ze złości podpalił jej auto

39-letni mężczyzna podejrzany jest o podpalenie samochodu swojej partnerki. Powodem miał być fakt, że kobieta została na domówce, z której on został wyproszony.

Reklamy

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę w Białej Podlaskiej. Tamtejsi policjanci zostali zawiadomieni o pożarze zaparkowanego na jednej z ulic auta. Ze ustaleń skierowanych na miejsce funkcjonariuszy wynikało, że auto prawdopodobnie zostało polane benzyną i podpalone. Spaleniu uległa zarówno karoseria, jak i wnętrze pojazdu należącego do mieszkanki Białej Podlaskiej.

Z relacji świadków wynikało, że udział w zdarzeniu może mieć 39-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej, któy został zatrzymany w celu wyjaśnienia tej kwestii. Znajdował się pod wyraźnym działaniem alkoholu.

Kiedy wytrzeźwiał, złożył wyjaśnienia, z których wynikało, że feralnego dnia, wspólnie z partnerką zaproszony został na imprezę do jej znajomych. Po jakimś czasie został z niej wyproszony, a kobieta pozostała na domówce. Mężczyzna po powrocie do domu postanowił się zemścić i wpadł na pomysł podpalenia jej auta.

W poniedziałek 39-latek usłyszał zarzut i przyznał się do winy. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.


fot. KMP w Bałej Podlaskiej