Kibice byli spokojni. Mandat dostał zawodnik

W sobotę policjanci zabezpieczali mecz III ligi piłki nożnej pomiędzy drużynami Podlasie Biała Podlaska a Wisłoką Dębica. W trakcie meczu nie zanotowano zakłóceń, których autorami najczęściej bywają kibice. Tym razem mandat za zakłócenie porządku publicznego otrzymał ukarany wcześniej czerwoną kartką zawodnik drużyny gości.

Reklamy

 

W przedostatnim meczy III ligi piłki nożnej Podlasie Biała Podlaska zmierzyło się z drużyną Wisłoki Dębica. Do Białej Podlaskiej przyjechało kilkudziesięciu kibiców drużyny gości. Przygotowani na ewentualne ekscesy ze strony kibiców policjanci nie musieli w stosunku do niech interweniować ani razu. O to jednak, żeby mundurowi nie byli w trakcie zabezpieczenia bezczynni zadbał jeden z zawodników Wisłoki.

19-letni piłkarz najpierw za kłótnię z sędzią i negowanie jego decyzji został razem z kolegą wyrzucony z boiska. Następnie, kiedy wrócił z szatni wdał się w spór ze służbą ochrony, która nie chciała go wpuścić na sektor kibiców gości. Młody zawodnik w trakcie kłótni zaczął się szarpać i odpychać z ochroniarzem.

Kiedy został doprowadzony do policjantów mecz zakończył się dla niego nie tylko czerwona kartką i wyrzuceniem z boiska, ale również mandatem karnym w wysokości 200 zł, za zakłócenie porządku publicznego.

 

 

źródło: KWP Lublin