27 maja 2024

Kolejna wpadka łańcuszkowych złodziei

Za kradzież odpowiadać będą trzej mieszkańcy Lublina. Młodzi mężczyźni „specjalizowali” się w kradzieżach łańcuszków. Wpadli po tym jak jedna z pokrzywdzonych kobiet podała ich dokładne rysopisy i drogę ucieczki.

Policjanci z III komisariatu zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 20, 23 i 29 lat. Zatrzymani odpowiadać będą za kradzież. Do zdarzenia doszło w minioną środę przy ul. Wierzbowej. Do idących ulicą dwóch kobiet podbiegł nieznajomy. Mężczyzna zerwał z szyi jednej z nich złoty łańcuszek. Kobiety widziały złodzieja i jego kompanów  uciekających w stronę przystanku.  Pokrzywdzona od razu powiadomiła  o zdarzeniu  dyżurnego Policji. Podała dokładne rysopisy mężczyzn i drogę ich ucieczki.   Złodzieje zostali zatrzymani przy parku Bronowickim, kiedy chcieli wysiąść z autobusu. Przy jednym z nich policjanci odnaleźli  złotą biżuterię o wartości 1500 zł.

Wszyscy trzej zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Odpowiadać będą za kradzież. Ponadto policjanci z „trójki” udowodnili 23 latkowi cztery inne kradzieże łańcuszków. Jego 20 letni kompan ma na swoim koncie także dwa przestępstwa kradzieży, do których doszło przy ul. Zemborzyckiej i Krańcowej. Za każdym razem łupem złodziei była damska biżuteria.

Wszyscy podejrzani w przeszłości wchodzili już w konflikt z prawem. 20 latek  ma orzeczony środek zapobiegawczy w postaci dozoru. Z kolei 29 letni Marcin Ł.  poszukiwany był nakazem przez Sąd Okręgowy w Lublinie celem osadzenia w Zakładzie Karnym.  Ma do odbycia karę pozbawienia wolności  za kradzież rozbójniczą. Dzisiaj podejrzani doprowadzenia będą do Prokuratury Rejonowej w Lublinie. Będziemy wnioskować o zastosowanie wobec nich tymczasowych aresztów.

 

źródło: KWP Lublin (R.L.R)