25 czerwca 2024

Kolejne śmiertelne potrącenie pieszego

Łęczyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w Zakrzowie gm. Łęczna. 20 – letni mężczyzna kierujący pojazdem marki Daewoo Espero potrącił 57 – letniego pieszego. Pomimo udzielonej pomocy medycznej mężczyzna zmarł. Kierujący w chwili zdarzenia był trzeźwy. Policjanci apelują o ostrożność i bezpieczne poruszanie się po drogach.

Reklamy

Na miejscu wstępnie policjanci ustalili, że kierujący pojazdem marki Daewoo Espero, 20 letni mieszkaniec gm. Łęczna jadąc drogą gminną w terenie niezabudowanym potrącił idącego w przeciwnym kierunku 57 – letniego pieszego również mieszkańca gm. Łęczna. Niestety pomimo podjętej akcji reanimacyjnej przez załogę karetki pogotowia mężczyzna zmarł. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Okazało się, że mężczyzna był trzeźwy. Ciało 57 – latka zostało przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej w Lublinie celem wykonania sekcji zwłok.
 
Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności i bezpieczne poruszanie się po drogach. Pamiętajmy im bardziej będą widoczni na drodze piesi i rowerzyści, tym będą bardziej bezpieczni. Po zmierzchu warto zadbać o umieszczenie na swoich ubraniach elementów odblaskowych. Dotyczy to zarówno dzieci, młodzieży ale również dorosłych. Często pieszy idąc poboczem w ciemnym ubraniu jest dla kierowcy niewidoczny. W takich warunkach kierowca dostrzega go w ostatniej chwili i najczęściej jest już za późno na reakcję i uniknięcie potrącenia.
 
 
 
źródło: KWP Lublin (M.K.)