25 czerwca 2024

Kolejny śmiertelny wypadek motocyklisty. Policja poszukuje kierowcy Audi

Włodawscy policjanci ustalają przyczyny wczorajszego wypadku drogowego, do którego doszło na trasie Włodawa-Chełm, w pobliżu miejscowości Okuninka. W wyniku zdarzenia zmarł 43-letni motocyklista z Lublina. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do wypadku doszło podczas wykonywania manewru wyprzedzania przez 2 motocyklistów.

Reklamy

 

Wczoraj ok. 15:40 dyżurny włodawskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym na trasie Włodawa – Chełm, drodze wojewódzkiej W812, kilka kilometrów za Okuninką w stronę Chełma. Na miejscu zostały skierowane patrole Policji, załogi karetek pogotowia oraz zastępy Straży Pożarnej.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że w zdarzeniu wzięło udział 3 motocyklistów jadących w kierunku Chełma. Tuż za Okuninką pierwszy z nich, 44-latek z Lublina przewodnicząc kolumnie podjął próbę wyprzedzania samochodu Audi A4. Najprawdopodobniej kierujący pojazdem nie zauważył motocyklisty i również rozpoczął próbę wyprzedzania innego pojazdu.

Reklamy

W efekcie jadący za kolegą – 43-latek z Lublina uderzył w tył poprzedzającego go motocykla kolegi. Obaj kierujący stracili panowanie nad pojazdami i wpadli do rowu. Kierujący samochodem Audi A4 nie zatrzymał się na miejscu odjeżdżając z miejsca zdarzenia.

Karetka pogotowa na miejscu podjęła próbę reanimacji 43-latka z Lublina – jednak mężczyzna w wyniku doznanych obrażeń zmarł na miejscu. Drugi został przewieziony karetką do szpitala – przebadany na zawartość alkoholu w organizmie – trzeźwy.

Reklamy

Na miejscu zdarzenia policjanci prowadzili czynności pod nadzorem prokuratora. Teraz będą szczegółowo wyjaśniać szczegółowe okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. Policjanci wciąż szukują kierowcy Audi A4.

Policjanci apelują do świadków tego zdarzenia o zgłaszanie się do Komendy Powiatowej Policji we Włodawie, Al. J. Piłsudskiego 51. Informacje można przekazywać również pod nr telefonu (82) 572 72 09 lub 997.źródło i fot. KPP Włodawa