15 czerwca 2024

Konkurs strażacki w Werbkowicach

28 lutego 2011 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Werbkowicach nastąpiło rozstrzygnięcie gminnego etapu XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Powódź, pożar, dniem czy nocą straż przychodzi ci z pomocą’’ współorganizowanego z Komendą Główną Państwowej Straży Pożarnej.

Reklamy

i>Na zdjęciu – jedna z prac wyróżnionych w gminnych eliminacjach konkursu w Mirczu.

Reklamy

W celu wyłonienia najciekawszych prac zostało powołane jury w składzie:
– Elżbieta Swatek-Wańczycka (instruktor plastyki w Gminnym Ośrodku Kultury w Werbkowicach) – przewodnicząca komisji,
– Monika Podolak (dyrektor Samorządowej Jednostki Oświaty w Werbkowicach) – sekretarz komisji,
– Jan Chmiel (inspektor ds. obronnych, ochrony przeciwpożarowej i kancelarii tajnej w Urzędzie Gminy Werbkowice) – członek komisji,
– Agnieszka Pawlos (instruktor plastyki w Gminnym Ośrodku Kultury w Werbkowicach) – członek komisji,
– Maryla Sułkowska (nauczycielka plastyki w Zespole Szkół w Werbkowicach) – członek komisji.

Reklamy

Do konkursu zgłoszono łącznie 67 prac z 6 szkół z terenu gminy Werbkowice, w tym:

– Szkoła Podstawowa w Honiatyczach
– Szkoła Podstawowa w Malicach
– Szkoła Podstawowa w Terebiniu
– Szkoła Podstawowa w Gozdowie
– Zespół Szkół w Sahryniu
– Zespół Szkół w Werbkowicach

Jury, oceniając prace pod względem plastycznym oraz zgodności z tematyką konkursu ustaliło, że do dalszego etapu XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Powódź, pożar, dniem czy nocą – straż przychodzi ci z pomocą’’ przechodzi 21 prac następujących autorów:

I grupa młodsza 6 – 8 lat
1. Zdunek Kacper (8 lat) – ze Szkoły Podstawowej w Gozdowie
2. Maciej Romański (7 lat) – z Zespołu Szkół w Werbkowicach
3. Jarosz Jakub (8 lat) – ze Szkoły Podstawowej w Gozdowie
4. Maksymilian Miazga (7 lat) – z Zespołu Szkół w Werbkowicach
5. Karolina Adamczuk (8 lat) – ze Szkoły Podstawowej w Malicach
6. Mariola Kulpa (7 lat) – z Zespołu Szkół w Werbkowicach
7. Julia Bazan (7 lat) – ze Szkoły Podstawowej w Malicach

II grupa średnia 9 – 12 lat
1. Zuzanna Grabowska (11 lat) – z Zespołu Szkół w Werbkowicach
2. Kinga Marciniak (11 lat) – z Zespołu Szkół w Werbkowicach
3. Wiktoria Daniłowicz (12 lat) – ze Szkoły Podstawowej w Gozdowie
4. Mikołaj Romański (11 lat) – z Zespołu Szkół w Werbkowicach
5. Klaudia Koryszko (11 lat) – z Zespołu Szkół w Werbkowicach
6. Monika Mazur (12 lat) – ze Szkoły Podstawowej w Terebiniu
7. Aleksandra Terebus (12 lat) – ze Szkoły Podstawowej w Gozdowie
8. Arkadiusz Domonik (9 lat) – ze Szkoły Podstawowej w Malicach
9. Maciej Wesołowski (9 lat) – ze Szkoły Podstawowej w Gozdowie
10. Agata Emerle (11 lat) – ze Szkoły Podstawowej w Honiatyczach
11. Adam Gzik (11 lat) – z Zespołu Szkół w Werbkowicach

III grupa starsza 13 – 16 lat
1. Marlena Janik (13 lat) – z Zespołu Szkół w Sahryniu
2. Adrian Wójcik (13 lat) – z Zespołu Szkół w Sahryniu
3. Kamila Adamowicz (13 lat) – z Zespołu Szkół w Sahryniu

Wyróżnione prace, z każdej grupy wiekowej będą reprezentowały Gminę Werbkowice w eliminacjach powiatowych.

Serdecznie dziękujemy uczniom, a także ich opiekunom za udział w konkursie i życzymy dalszych osiągnięć.

***

Info:
GOK w Werbkowicach