Kontrabanda pod pokrywą silnika

Ponad 1800 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy zabezpieczyli tomaszowscy policjanci podczas kontroli osobowego nissana. Papierosów było tak dużo, że nielegalny towar 40-letni obywatel Ukrainy upchnął pod pokrywą silnika.

Reklamy

 

Do kontroli kierującego nissanem doszło w miejscowości Bełżec. Tomaszowscy policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą w trakcie przeszukania samochodu zabezpieczyli ponad 1800 paczek pochodzących z przemytu papierosów. Papierosów było tak dużo, że nielegalny towar 40-letni obywatel Ukrainy upchnął pod pokrywą silnika.

Z wyjaśnień właściciela kontrabandy wynikało, że skupował papierosy od nieznanych osób i po zgromadzeniu większej ilości, zamierzał odsprzedać je z zyskiem. Wartość uszczuplenia należności podatkowych na szkodę Skarbu Państwa wyniosła w tym przypadku ponad 29 tysięcy złotych.

Nielegalny towar został skonfiskowany. Jego właściciel odpowie za popełnienie przestępstwa skarbowego, które zagrożone jest karą grzywny oraz przepadkiem dowodów rzeczowych.

 

 

źródło i fot. KPP Tomaszów Lub.