19 lipca 2024

Krasnystaw: Włamanie na kradzionym rowerze

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 49-latek, który w piątek w nocy włamał się do jednego z lokali gastronomicznych w gminie Izbica. Policjanci zatrzymali go na gorącym uczynku.

Reklamy

 

W piątek po godzinie 20:00 policjanci z Posterunku Policji w Izbicy otrzymali informację, iż prawdopodobnie doszło do włamania, do lokalu gastronomicznego w miejscowości Wał. Po przybyciu na miejsce zastali mężczyznę, który przygotowywał sobie jedzenie. Na  widok policjantów rzucił się do ucieczki w kierunku pobliskiego lasu. Po kilkusetmetrowym pościgu funkcjonariusze ujęli sprawcę, którym okazał się być 49-letni mieszkaniec gminy Izbica.

Mundurowi ustalili, że mężczyzna przyjechał pod lokal rowerem, który skradł na początku sierpnia z jednego z garaży na terenie Izbicy. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny policjanci ujawnili inne przedmioty pochodzące z wcześniejszych włamań.

Reklamy

Funkcjonariusze ustalili również, że mężczyzna w lipcu tego roku opuścił zakład karny gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Dotychczas spędził za kratkami łącznie 15-lat, głównie za włamania, kradzieże i oszustwa. W niedzielę po przesłuchaniu Sąd Rejonowy w Zamościu zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.  

 

źródło i fot.: KPP Krasnystaw

Reklamy