25 czerwca 2024

Kryłów: VI Piknik Historyczny „Dwa Brzegi”

28 lipca w nadbużańskim Kryłowie zrealizowano już VI Piknik Historyczny, który w tym roku odbył się pod hasłem „Dwa brzegi”. Impreza ta ma na celu promowanie walorów turystycznych, historycznych i kulturowych Kryłowa i okolic.

Reklamy

Jak wskazuje hasło Pikniku w programie artystycznym znalazły się zarówno akcenty polskie jak i ukraińskie, czyli dwóch kultur z obu brzegów rzeki Bug, które wzajemnie się przenikają. 

Na kryłowskiej scenie wystąpili: zespół „Gdzie diabeł nie może” z Zamościa, zespół taneczny „Avante” z Ukrainy, zespół „Podkowa” z Biłgoraja, zespół „De Jebs” z Hrubieszowa, zespół „SKAZKA” z Białego stoku oraz gwiazda wieczoru zespół „IMPULS” z Białegostoku. Natomiast wieczorną zabawę poprowadził zespół „STRYCH”.

Reklamy

W trakcie imprezy przeprowadzono także dyskotekę dla dzieci oraz konkurs wiedzy o historii Kryłowa, w których uczestnicy mogli wygrać atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Mirczu. Ponadto tradycyjnie festynowi towarzyszyło wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Dla wszystkich uczestników organizatorzy zapewnili darmową grochówkę. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli organizację tegorocznego Pikniku a w szczególności dr Tomaszowi Trontowi – NZOL „Droga życia” w Smoligowie za wsparcie finansowe, Adamowi Wójcikowi z Modrynia-Kolonii za wsparcie techniczne oraz funkcjonariuszom Placówki Straży Granicznej w Kryłowie, którzy czuwali nad prawidłowym i bezpiecznym przebiegiem imprezy.

Reklamy

Organizatorami VI Pikniku Historycznego w Kryłowie byli: Wójt Gminy Mircze oraz Gminny Ośrodek Kultury w Mirczu.

zobacz zdjęcia>>>


Info i fot. GOK Mircze