25 czerwca 2024

KWP: 9 wypadków, w których 9 osób zostało rannych, a 2 zginęły. Podsumowanie świąt na drogach regionu

Święta Bożego Narodzenia już za nami. Podczas trzech świątecznych dni na drogach naszego województwa doszło do 9 wypadków, w których 9 osób zostało rannych, a dwie zginęły. Policjanci odnotowali także 138 kolizji drogowych, a z dróg wyeliminowali 29 nietrzeźwych kierujących.

Reklamy

 

Dla policjantów okres świąt to czas intensywnej pracy, szczególnie w aspekcie zapewnienia bezpieczeństwa na  drogach. Mundurowi kontrolowali prędkość, stan techniczny pojazdów, stan trzeźwości kierujących oraz sposób przewożenia pasażerów. Zwracali również uwagę na pieszych oraz przestrzeganie przepisów dotyczących noszenia elementów odblaskowych.

W ciągu trzech świątecznych dni na drogach naszego województwa doszło do 9 wypadków, w których obrażenia odniosło 9 osób, zaś 2 osoby zginęły.  Policjanci odnotowali także 138 kolizji drogowych.

Reklamy

Do tych tragicznych wypadków doszło wczoraj. Przed godz. 19.00 w m. Krynka w pow. łukowskim kierujący oplem potrącił 53-letniego mężczyznę, który wtargnął na jezdnię. W wyniku odniesionych obrażeń pieszy zmarł. Do zdarzenia doszło w terenie niezabudowanym, w nieoświetlonym miejscu, a pieszy nie posiadał na sobie elementów odblaskowych.

Z kolei po godz. 23.00 w Chełmie na drodze K-12 kierujący seatem 22-latek wjechał na skrzyżowanie wprost pod ciężarowego DAFa. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Reklamy

Podczas świątecznego okresu nie obyło się bez nietrzeźwych kierujących na drogach. Funkcjonariusze zatrzymali 29 kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu.

W ubiegłym roku, w tym samym okresie, w naszym województwie doszło do 11 wypadków, w których zginęła 1 osoba, a 15 zostało rannych. Zatrzymano 26 pijanych kierowców.

 

źródło i fot. KWP Lublin