23 maja 2024

KWP: Podróżuj trzeźwy z cool-turą na drodze

Dziś policjanci z ruchu drogowego wspólnie z członkami klubu motocyklowego „Riders of IPA Lublin” przeprowadzili akcję prewencyjna pn. „Podróżuj trzeźwy z cool-turą na drodze”. Celem wspólnych działań było propagowanie trzeźwości wśród kierujących oraz bezpiecznych zachowań na drodze. Policjanci nagradzali kierujących pamiątkowymi nalepkami. W sumie w ciągu 2 godziny skontrolowano około 100 pojazdów.

Akcja została przeprowadzona na drodze krajowej nr 82 w miejscowości Kol. Łuszczów. Organizatorem działań był Wydział Ruchu Drogowego KWP w Lublinie przy współudziale klubu motocyklowego „Riders of IPA Lublin” którego członkowie również uczestniczyli w prowadzonych kontrolach.

 

Galeria »

 

Działania rozpoczęły się o godz. 11.00. W ciągu zaledwie dwóch godzin skontrolowano około 100 pojazdów. Patrole sprawdzały przede wszystkim czy kierowcy poruszają się zgodnie z przepisami. Zwracano szczególną uwagę na trzeźwość kierowców. Kontrolowano zarówno samochody osobowe jak i motocykle. Wszyscy kierowcy nagradzani byli nalepkami propagującymi trzeźwość wśród kierujących oraz korzystanie z dróg w sposób kulturalny.

Na 100 skontrolowanych kierowców jeden znajdował się pod wpływem alkoholu. Podczas badania trzeźwości okazało się, że kierujący bmw znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Policjanci chcąc zwiększyć bezpieczeństwo na drogach, coraz częściej kontrolują trzeźwość użytkowników ruchu drogowego. W pierwszym półroczu tego roku takich kontroli zostało przeprowadzonych blisko 300 tys. W analogicznym okresie ubiegłego roku było ich nieco ponad 163 tys. To niewątpliwie przekłada się na poprawę bezpieczeństwa na drogach Lubelszczyzny. W porównaniu do roku ubiegłego odnotowaliśmy znaczny spadek liczby wypadków oraz ofiar zdarzeń drogowych.

 

źródło i fot. KWP Lublin (KG)