22 czerwca 2024

Lublin: 14-latek odpowie za szereg włamań i kradzieży

Za włamania, kradzieże oraz niszczenie mienia odpowie młody mieszkaniec Lublina. 14-latek w ciągu minionego miesiąca dokonał 3 włamań do piwnic, kradzieży kołpaków z samochodu oraz uszkodzenia karoserii w seacie. Łączna wartość strat oszacowana przez pokrzywdzonych to blisko 4 tysiące złotych.

Reklamy

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości wśród nieletnich z KMP w Lublinie wspólnie z kolegami z Wydziału Kryminalnego KP IV zatrzymali 14-letniego mieszkańca Lublina. Jak wynikało, z ustaleń mundurowych, dokonał on szeregu czynów karalnych, do których doszło na terenie Lublina w okresie minionego miesiąca. Mundurowi podejrzewali go m.in. o włamania, kradzieże oraz niszczenie mienia.
 
Młody mieszkaniec Lublina po przewiezieniu do komendy został szczegółowo przesłuchany przez specjalistów do spraw nieletnich. 14-latek przyznał się do zarzucanych mu 5 czynów karalnych. Wartość strat oszacowana przez pokrzywdzonych to prawie 4 tysiące złotych. Jak ustalili stróże prawa, chłopak włamał się do 3 piwnic, skąd skradł m.in. łyżwy, łyżworolki oraz wiertarkę. Ponadto dokonał kradzieży kołpaków oraz listew drzwiowych ze skody zaparkowanej przy ulicy Zana. Udowodniono mu również uszkodzenie i porysowanie karoserii w osobowym seacie. Chłopak złożył obszerne wyjaśnienia. Opowiedział dokładnie w jaki sposób dochodziło do tych przestępstw. Część ze skradzionych przedmiotów od razu po kradzieży, udało mu się sprzedać na lubelskich bazarach.  
 
O dalszym losie nieletniego zdecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.
 
 
 
źródło: KWP Lublin (KG)