19 kwietnia 2024

Lublin: 46-latek odpowie za serię włamań do domów jednorodzinnych

Policjanci z VII Komisariatu ustalili sprawcę włamań do domków jednorodzinnych. Okazał się nim 46-letni mieszkaniec Lublina. Funkcjonariusze udowodnili mu 5 włamań, do których doszło na początku listopada. Mężczyzna kradł głównie laptopy, aparaty fotograficzne, zegarki i biżuterię. Łączna wartość strat to blisko 15 tys. zł. 46-latek w przeszłości wielokrotnie karany był za włamania.

Do tych przestępstw doszło w pierwszych dniach listopada. Sprawca dostawał się do wnętrza domków jednorodzinnych przez okna. Wyłamywał je z zawiasów. Łupem włamywacza padał głównie laptopy, aparaty fotograficzne, zegarki oraz drobna biżuteria. Łączna wartość strat powstała w wyniku tego procederu to prawie 15 000 złotych.
 
Zajmujący się sprawą kryminalni z VII komisariatu, ustalili sprawcę. Okazał się nim 46-letni mieszkaniec Lublina. W piątek został doprowadzony do komisariatu, gdzie usłyszał zarzuty. Funkcjonariusze udowodnili mu łącznie pięć włamań do domków jednorodzinnych.
 
46-latek w przeszłości wielokrotnie karany był za włamania. Aktualnie przebywa w areszcie, gdyż w listopadzie policjanci udowodnili mu serię innych włamań.
 
Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież w złamaniem grozi do 10 pozbawienia wolności.
 
 
 
źródło i fot. KWP Lublin (KG)