2 grudnia 2023

Lublin: Miał problemy z bankomatem – wybił szyby w banku

Policjanci z I komisariatu zatrzymali sprawcę wybicia dwóch szyb w oknach jednego z banków przy ulicy Krakowskie Przedmieście. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna w minioną niedzielę nad ranem próbował wypłacić pieniądze z bankomatu. Był nietrzeźwy. Gdy transakcja nie doszła do skutku swoją frustrację przełożył na szyby w oknach budynku. Kopiąc i uderzając uszkodził dwie witryny. Wartość strat oszacowana przez bank to 2 tysiące złotych.

Reklamy

Wczoraj do I komisariatu Policji zgłosił się przedstawiciel jednego z banków. Poinformował funkcjonariuszy, o uszkodzeniu dwóch szyb w oknach jednej z placówek przy ulicy Krakowskie Przedmieście. Do zdarzenia doszło w niedzielę nad ranem. Młody mężczyzna z bankomatu próbował wypłacić pieniądze. Gdy transakcja okazała się niemożliwa, swoją frustrację przełożył na szyby w oknach budynku banku. Kopiąc i uderzając uszkodził dwie witryny. Wartość wybitych szyb to 2 tys. złotych.
       
Policjanci zabezpieczyli monitoring. Przy współpracy z bankiem szybko dotarli do sprawcy. Został zatrzymany kilka godzin po złożonym zawiadomieniu. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia, do których popełnienia się przyznał. Wyjaśnił, że był pod wpływem kilku wypitych piw i gdy okazało się, iż nie może wypłacić pieniędzy bardzo się zdenerwował. Nie zastanawiając się zaczął kopać w okna.
       
Za uszkodzenie mienia grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.
 
 
 
źródło i fot. KWP Lublin (KG)