22 maja 2024

Lublin: Policjanci zatrzymali 18-letniego włamywacza

Kryminalni z VII komisariatu zatrzymali 18-letniego mieszkańca Lublina. Policjanci udowodnili mu serię włamań do piwnic, w blokach na terenie Czubów. Łupem mężczyzny padał głównie sprzęt wędkarski oraz rowery. Łączna wartość strat oszacowana przez pokrzywdzonych to ponad 5 tys. złotych.

W okresie od października do VII komisariatu wpływały zawiadomienia od mieszkańców o włamaniach do piwnic w blokach, na terenie dzielnicy Czuby. Łupem sprawcy padał głównie sprzęt wędkarski oraz rowery.
 
Sprawą zajęli się kryminalni z VII komisariatu. Podczas prowadzonego rozpoznania wpadli na trop sprawcy. Okazało się, że tych przestępstw dokonywał młody mieszkaniec Lublina. W miniony piątek 18-latek został zatrzymany przez operacyjnych z siódemki. Mężczyzna został szczegółowo przesłuchany. Funkcjonariusze udowodnili mu łącznie dokonanie 6 włamań do piwnic. Straty powstałe w wyniku tych przestępstw to ponad 5 tys. złotych. 18-letni mieszkaniec Lublina przyznał się do przedstawionych mu zarzutów. Wyjaśnił, że wszystko co udało mu się ukraść od razu sprzedawał.
 
Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
 
 
 
źródło i fot. KWP Lublin (KG)