19 maja 2024

Lublin: Potrącił pieszą na przejściu. Wypadek zarejestrowały kamery

Wczoraj na oznakowanym przejściu dla pieszych na al. Racławickich kierujący pojazdem marki Suzuki potrącił 21-latkę. Sprawca zdarzenia to 82-letni mieszkaniec Lublina. W wyniku zdarzenia kobieta trafiła do szpitala. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu miejskiego.

 

Wczoraj tuż po godzinie 15:30 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Lublinie został powiadomiony o zdarzeniu drogowym do jakiego doszło na al. Racławickich.

Ze wstępnych ustaleń policjantów z lubelskiej drogówki wynika, że kierujący autem marki Suzuki, 82-letni mieszkaniec Lublina poruszał się od ul. Krakowskie Przedmieście w kierunku al. Karśnickiej.

Mężczyzna dojeżdżając do oznakowanego przejścia dla pieszych, nie zachował szczególnej ostrożności i pomimo obowiązku nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącej przez jezdnię pieszej, która przechodziła ze strony prawej na lewą według kierunku jazdy samochodu. Efektem tego było potrącenie kobiety, która odrzucona od auta upadła na jezdnię kilkanaście metrów od przejścia.

Całe zdarzenie zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu. Na zabezpieczonym nagraniu widać jak kierowca jedzie pomiędzy dwoma pasami ruchu, a na przejściu oprócz potrąconej 21-latki znajdowały się jeszcze dwie kobiety, w tym jedna z wózkiem dziecięcym, która zatrzymała się na środku jezdni, dzięki czemu uniknęła potrącenia.


źródło, wideo, fot. KWP Lublin