Maraton filmowy Halloween

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu serdecznie zaprasza wszystkich fanów horrorów i mocnych wrażeń na maraton filmowy HALLOWEEN. Najbardziej mroczne filmy będzie można obejrzeć w czwartek 29 października, od godz. 19.00. W ramach maratonu filmowego widzowie zobaczą najlepsze horrory i thrillery ostatniego czasu – w tym premierowe: Sanktuarium i Dom snów.

Reklamy

W programie 3 seanse: Dom snów, Oszukać przeznaczenie 5 w 3D oraz Sanktuarium w 3D. Wstęp 40 zł. Zapraszamy!

DOM SNÓW

Mający na koncie szereg sukcesów wydawniczych Will Attenton (Daniel Craig) wyprowadza się ze swoją rodziną z Nowego Jorku i zamieszkuje w malowniczym domu w Nowej Anglii. Gdy wraz z żoną Libby (nagrodzona Oscarem za rolę w „Wiernym ogrodniku” Rachel Weisz) oraz dwiema córkami zaczyna się już przyzwyczajać do nowego lokum, dowiadują się, że zamordowano w nim poprzednią mieszkankę oraz jej dzieci. Podejrzewany o zbrodnię mąż i ojciec zabitych nadal żyje, a Willa oraz zaprzyjaźnioną z ofiarami sąsiadkę (Naomi Watts) prześladuje przeczucie, że nie wszystkie poszlaki zostały odpowiednio zbadane. Próbując dopasować do siebie poszczególne elementy krwawej układanki, Will odkryje, że historia poprzedniego lokatora jego domu jest równie przerażająca, jak to, co może spotkać kolejną rodzinę, która znalazła w nim schronienie… Znakomity, porównywany już z „Szóstym zmysłem”, thriller Jima Sheridana, wielokrotnie nominowanego do Oscara twórcy „Mojej lewej stopy” i „W imię ojca”.

OSZUKAĆ PRZEZNACZENIE 5 (3D)

Założeniem całego cyklu jest próba ucieczki przed nieuniknioną śmiercią. W każdej części główny bohater ma wizję tragedii, która ma wydarzyć się w niedalekiej przeszłości. W Oszukać przeznaczenie 5 Śmierć jest jak zawsze wszechobecna. Jej moce zostają wyzwolone, gdy przeczucie jednego człowieka ratuje grupę robotników od śmierci pod gruzami wiszącego mostu. Przeznaczeniem tych ludzi było nie przetrwać. Teraz w przerażającym wyścigu z czasem, przeklęta grupa gorączkowo próbuje odkryć sposób ucieczki przed złowrogim planem Śmierci. Nieważne dokąd uciekniesz, nieważnie gdzie się schowasz… nie oszukasz śmierci. Drugi film z serii Oszukać przeznaczenie, który został nagrany w technologii 3D, Oszukać przeznaczenie 5, to reżyserski debiut Steve’a Quale’a. W obsadzie filmu znaleźli się: Emma Nicholas D’Agosto, Miles Fisher, Arlen Escarpeta, Jacqueline MacInnes-Wood, P.J. Byrne oraz Ellen Wroe.

SANAKTUARIUM (3D)

Film „Sanktuarium 3D” opowiada historię Briana Kartera (Sean Clement), który po śmierci matki dowiaduje się, że odziedziczył po niej ośrodek, w którym testowano nowatorskie i mocno kontrowersyjne metody leczenia uzależnień. Wraz z przyjaciółmi Brian postanawia zwiedzić cieszący się złą sławą szpital. Poznaje w nim tajemniczego współpracownika nieboszczki i dzięki niemu odnajduje przejście do podziemi, które skrywają mrożące krew w żyłach pamiątki po badaniach naukowców. Wkrótce Brian przekona się, że to na nim skupi się zemsta istot, które żądają wyrównania krzywd za nieludzkie eksperymenty…

CKF „Stylowy” w Zamościu, 29 października 2011, godz. 19.00, wstęp: 40 zł.