19 czerwca 2024

Miała mieć pieniądze na zagranicznym koncie – straciła ponad 50 tysięcy

Ponad 50 tysięcy zł straciła 26-latka, po telefonicznym kontakcie z nieznajomym, który poinformował ją, że posiada środki pieniężne na zagranicznym koncie bankowym. Aby je otrzymać, pod jego namową, zainstalowała na telefonie kilka aplikacji…

Reklamy

W miniony weekend do chełmskich policjantów zgłosiła się 26-letnia mieszkanka miasta, która zgłosiła, że kilka dni wcześniej, nieznajomy mężczyzna poinformował ją telefonicznie, że ma do odebrania pieniądze na zagranicznym koncie bankowym. Za jego namową zainstalowała na telefonie komórkowym kilka aplikacji, umożliwiających zdalną obsługę urządzenia.

Podała też swoje dane osobowe i dane umożliwiające logowanie do bankowości internetowej. Była przekonana, że niedługo otrzyma wpływ środków zza granicy.

Reklamy

Następnego dnia mężczyzna zadzwonił ponownie, informując o pewnych komplikacjach związanych z przelewem. Nakłonił ją przy tym do zaciągnięcia kredytu i akceptacji przychodzących kodów autoryzacyjnych. W ten sposób oszuści wypłacili z rachunku 26-latki ponad 50 tysięcy złotych.

Policjanci z Chełma prowadzą śledztwo w tej sprawie i poszukują oszustów.

Reklamy

­

(info: KMP Chełm, fot. arch. lubiehrubie.pl)


Zobacz też:

21-latek jazdę zakończył w rowie melioracyjnym

21-latek jazdę zakończył w rowie melioracyjnym


LubieHrubie na Instagramie