Mircze: Bezpłatna mammografia jeszcze dostępna

Są jeszcze wolne miejsca na najbliższe bezpłatne badania mammograficzne w Mirczu, finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Reklamy

Specjalny ambulans, w którym będą one wykonywane, stanie na parkingu przy Urzędzie Gminy w najbliższą sobotę 17 listopada.

By skorzystać z tej propozycji trzeba się wcześniej zarejestrować. Można to zrobić telefonicznie pod numerami: 85 676 03 32 lub 676 13 22, dzisiaj i jutro między 8.00 a 20.00.

– Na razie zainteresowanie naszą ofertą wyraziło kilkanaście mieszkanek gminy Mircze, ale chętnych może być zdecydowanie więcej. Postaramy się, by każda z pań została przyjęta – deklarują organizatorzy badań. 

Oferta jest kierowana do kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które są szczególnie narażone na zachorowanie na raka piersi. Na badania mogą się też zgłaszać pacjentki spoza tej grupy wiekowej, ale w takich przypadkach mammografia jest wykonywana odpłatnie. Panie, które zdecydują się na skorzystanie z tej propozycji powinny ze sobą zabrać dowód osobisty i ewentualnie wyniki poprzedniej mammografii.

Chociaż Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest realizowany już kilka lat, liczba kobiet, które zdecydowały się wziąć w nim udział nie jest satysfakcjonująca. W powiecie hrubieszowskim do tej pory przebadała się około połowa uprawnionych pacjentek.


Źródlo: ias24.eu