Mircze: „Wielkie granie” z J. Owsiakiem

2 tysiące 856 złotych to efekt tegorocznej zbiórki pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Mirczu. Wolontariusze zbierali pieniądze w szkołach, w najbardziej popularnych miejscach i podczas koncertu w zespole szkół.

Reklamy

21 Finał WOŚP w Mirczu rozpoczął się już w piątek 11 stycznia w miejscowym gimnazjum, gdzie kwestujący oferowali orkiestrowe serduszka. Dwa dni później ta sama grupa gimnazjalistów zbierała pieniądze w Mirczu, Starej Wsi, Wiszniowie, Szychowicach, Modryniu, a także we wsi Miętkie oraz na terenie gmin Hrubieszów i Dołhobyczów. Pod opieką nauczycielki Haliny Guziny, kwestowały: Karina Karbowniczyn, Dominika Lewicka, Angelika Teresińska, Marlena Kierepka, Dominika Badyła, a także Aleksandra Ślepko oraz Karolina Kornas i Krystyna Kornas. 

Podczas niedzielnego finału pieniądze zbierały również szóstoklasistki Aleksandra Furlepa i Oliwia Myszak z VIb i nauczycielka Urszula Szwajkowska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Mirczu. W ich puszkach znalazło się 715 złotych i 6 groszy.

Główny koncert, który prowadziła dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej Marianna Sobczuk, odbył się w holu Samorządowego Zespołu Szkół w Mirczu.

Główny koncert, który prowadziła dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej Marianna Sobczuk, odbył się w holu Samorządowego Zespołu Szkół w Mirczu. O dobry humor i miękkie serca uczestników zadbali artyści, współpracujący z Gminnym Ośrodkiem Kultury, czyli zespoły: „Koktajl”, „Na granicy”, „Arabeska” i „Moch-Band”.

Zgodnie z założeniami tegorocznego finału WOŚP, pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie terapii noworodka i niemowlaka, a także na zakup sprzętu dla szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych.


Źródło: ias24.eu

Fot. UG Mircze