Mircze: Zaproszenie na Kresy

Kamieniec Podolski, Chocim, Tarnopol, Zbaraż, Poczajów, Podhorce i Lwów znalazły się na trasie kolejnej wyprawy, organizowanej przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Mirczu i działający przy niej Klub Seniora.

Reklamy

Czterodniowa wycieczka odbędzie się na początku czerwca, ale zapisy chętnych są przyjmowane tylko do 15 marca. Jednym z głównych organizatorów eskapady jest Klub Seniora, ale propozycja jest kierowana do osób w różnym wieku bez względu na miejsce zamieszkania. 

– Taka formuła wielopokoleniowych wyjazdów integracyjnych sprawdziła się podczas poprzednich wycieczek, dlatego kontynuujemy ten pomysł – mówi opiekun klubu Damian Otkała z GBP w Mirczu. Do tej pory klub zorganizował już podobne wyprawy do Lwowa, Krakowa i Zakopanego oraz na Roztocze.

Uczestnicy najbliższej wycieczki zobaczą m.in.: ruiny zamku Lanckorońskich z 16 wieku na Skale Podolskiej, twierdzę, stare miasto z ratuszem oraz katedrę łacińską w Kamieńcu Podolskim,a także słynną z bitew przeciwko Turkom twierdzę w Chocimiu. W programie jest także zwiedzanie znanego z oblężenia w 1649 roku zamku w Zbarażu, prawosławnego sanktuarium w Poczajowie, uznawanego za odpowiednik „Polskiej Częstochowy”, a także Pałacu Sanguszków w Podhorcach oraz Lwowa. Tutaj uczestnicy wyprawy odwiedzą cmentarze Łyczakowski i Orląt Lwowskich, Wzgórze Zamkowe i Kopiec Unii Lubelskiej, a także zabytkową Starówkę z kamieniczkami, ratuszem, katedrami łacińską i ormiańską, kościołem Dominikanów, Wałami Hetmańskimi, Kaplicą Boimów oraz pomnikiem Adama Mickiewicza.

Koszt wycieczki, obejmujący m.in. przejazd, trzy noclegi w trzy- i czterogwiazdkowych hotelach, wyżywienie, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, a także ubezpieczenie oraz opłaty graniczne, drogowe i parkingowe, to 690 złotych. Osoby, które chcą skorzystać z tej propozycji, powinny do 15 marca wpłacić zaliczkę w wysokości 100 złotych. Szczegółowe informacje można uzyskać telefonicznie pod numerami: 84 65 190 72 i 723 070 100 lub znaleźć na stronie: www.gokmircze.pl.


PROGRAM WYCIECZKI: Źródło: ias24.eu

fot. arch. GOK Mircze