22 lutego 2024

Blisko 700 sztuk odzieży zabezpieczyli na giełdzie w Mokrem funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej i Policji. Dwóch obywateli Bułgarii odpowie za naruszenie przepisów prawa własności przemysłowej.

Reklamy

Wspólne działania funkcjonariuszy Czwartego Referatu Realizacji z Zamościa z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Zamościu wymierzone w nielegalny handel podróbkami po raz kolejny zakończyły się ujawnieniem dużej ilości podrobionej odzieży.

Podczas kontroli na targowisku w miejscowości Mokre na dwóch stoiskach handlowych funkcjonariusze ujawnili podrobione towary, które oferowali do sprzedaży obywatele Bułgarii.

Reklamy

W sumie zabezpieczono 695 sztuk odzieży z naniesionymi znakami znanych światowych marek, w tym m.in. koszulki, bluzy, kurtki, spodnie i skarpety.

Zatrzymano dwóch obywateli Bułgarii – w wieku 46 i 59 lat. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, gdzie usłyszeli zarzut posiadania i wprowadzania do obrotu towarów z zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie mieli prawa używać.

Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej za tego typu przestępstwo grożą surowe kary – do 2 lat pozbawienia wolności oraz przepadek zabezpieczonego mienia.


info i fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie