Motocyklista wpadł na przemycie

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, przekonali się już wielokrotnie, iż pomysłowość przemytników i wykorzystywane przez nich środki nie mają granic. Tak było również podczas nieudanej próby przemytu w okolicach Skryhiczyna w powiecie chełmskim. Tym razem do przemytu wykorzystano nie cztery a… dwa kółka.

Reklamy

 

Zdarzenie miało miejsce w okolicach Skryhiczyna w powiecie chełmskim.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Skryhiczynie, podczas pełnionej służby, zatrzymali w rejonie granicy państwa 35-letniego obywatela RP.

Uwagę funkcjonariuszy zwróciły pokaźne pakunki, przytwierdzone do jednośladu, którego kierowca na widok patrolu próbował się oddalić. Jak się później okazało, zatrzymany mężczyzna, mieszkaniec powiatu chełmskiego,  przemycił papierosy z terenu Ukrainy do Polski, a następnie odwoził je w głąb kraju w dość nietypowy sposób, używając do tego celu motocykla.

Przemytnik, który został ujęty na gorącym uczynku, transportował na swoim jednośladzie papierosy  o wartości ponad 27 tys. zł. Zatrzymany „motocyklista” odpowie teraz za wprowadzenie na teren kraju papierosów bez polskich znaków akcyzy.

 

źródło i fot. NOSG