17 kwietnia 2024

Na granicy odzyskano mercedesa, nissana i forda

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG, odzyskali w ciągu jednej doby, trzy samochody pochodzące z przestępstwa, o wartości prawie 300 tys. zł.

 

W środę, na kierunku wjazdowym drogowego przejścia granicznego w Terespolu, zatrzymano obywatela Białorusi, któy usiłował wywieźć na lawecie samochód marki Mercedes Actros, o szacunkowej wartości 150 tys. zł. W czasie kontroli granicznej ujawniono w pojeździe ingerencję w polu numerycznym VIN.

Tego samego dnia, na tym samym przejściu granicznym, odzyskano pochodzącego z przestępstwa forda. Tym razem, na kierunku wjazdowym do Polski, zatrzymano obywatela Białorusi, który podróżował fordem Kuga. Podczas prowadzonej kontroli granicznej, ujawniono w nim ingerencję w oznakowaniu nadwozia oraz stwierdzono fałszerstwo dowodu rejestracyjnego. Wartość zabezpieczonego auta oszacowano na 60 tys. zł.

Kolejne auto pochodzące z przestępstwa, odzyskano w tym samym dniu, na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku. Do odprawy granicznej na kierunku wyjazdowym, stawił się obywatel Ukrainy, podróżujący samochodem marki Nissan Evalia. Podczas kontroli granicznej, funkcjonariusze ustalili, że auto o wartości 85 tys. zł, zostało skradzione na terytorium Francji. Mężczyzna został zatrzymany, zaś pojazd zabezpieczono.

 

***

 

W tym roku, funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, odzyskali pojazdy i podzespoły samochodowe pochodzące z przestępstw, o wartości ponad 28 mln zł.

 

info i fot. NOSG